W zeszłym tygodniu w Phuket aresztowano ponad 30 cudzoziemców zamieszanych w różne nielegalne działania

Phuket -

W Phuket aresztowano 33 obcokrajowców po wirusowym incydencie z kopaniem z udziałem szwajcarskiego emigranta, który w zeszłym tygodniu zdominował tajskie media. Według komendanta policji w Phuket nie znaleziono jednak żadnej zagranicznej mafii.

Nasza poprzednia historia:

Szwajcarski emigrant w Phuket, który był zamieszany w wirusowy incydent z rzekomym kopaniem, został zwolniony za kaucją, ale zakazano mu pracy i opuszczania Tajlandii.

Teraz aktualizacja:

Dowódca policji prowincji Phuket, generał dywizji Lertsin Sukhum, powiedział Phuket Express, że policja intensywnie atakuje obcokrajowców łamiących tajskie prawo na wyspie. Od października ubiegłego roku 2023 do chwili obecnej, czyli około czterech miesięcy, policja aresztowała łącznie 360 ​​cudzoziemców za różne nielegalne zachowania i działania.

Spośród nich po tym, jak szwajcarski emigrant w sprawie rzekomego kopnięcia trafił do Internetu, policja aresztowała 33 obcokrajowców w ciągu zaledwie około tygodnia. Jednak według generała dywizji Lertsina policja nie znalazła jeszcze żadnych dowodów na to, że tak zwana zagraniczna mafia kontrolowała wiele przedsiębiorstw i branż.

W odpowiedzi na krytykę ze strony niektórych sektorów, że Phuket atakuje obcokrajowców i dyskryminuje ich, policja stwierdziła, że ​​tak nie jest i że uwaga skupia się wyłącznie na osobach łamiących prawo, takich jak nielegalna praca, nadmierne przedłużanie pobytu, wdawanie się w bójki, grożenie innym lub zażywa nielegalne narkotyki oraz że przeważająca większość obcokrajowców, którzy przestrzegają i przestrzegają tajskiego prawa, nie ma się czym martwić.

Tajska policja stwierdziła również, że prawo jest równe dla wszystkich, a Tajowie, którzy również złamali prawo, zostaną pociągnięci do odpowiedzialności.

Podobne artykuły:

Thanakorn Wangboonkongchana, zastępca przywódcy Zjednoczonego Narodu Tajskiego, ujawnił to publicznie po zeszłotygodniowej wizycie w Phuket w celu sprawdzenia i zebrania informacji dotyczących zarzutów dotyczących obecności zagranicznych gangów mafijnych na tym obszarze.

Dwie rzekome rosyjskie prostytutki zostały aresztowane w Patongu po operacji użądlenia.

Trzech Rosjan zostało aresztowanych w wypożyczalni pojazdów w Cherng Talay za przestępstwa związane z pozwoleniem na pracę.

Rumun został aresztowany w Patongu po tym, jak przyłapano go na sprzedaży pakietów wycieczek.

Incydent związany z przedłużeniem pobytu w Phuket: Australijczyk aresztowany po ucieczce ze szpitala.

Rosjanin aresztowany za rzekomą pracę w kantorze w Thalang.

Kazachska kobieta została aresztowana w podokręgu Mai Khao po tym, jak przyłapano ją na nielegalnym taksówkarstwie.

Szweda aresztowano po tym, jak przyłapano go na pracy w barze w Karon.

Czech został aresztowany w Patongu po tym, jak przyłapano go na nielegalnym wjeździe do Tajlandii.

Gubernator stanu Phuket, Sophon Suwannarat, zorganizował konferencję prasową dotyczącą postępu w sprawie pana Davida, szwajcarskiego emigranta, który rzekomo zaatakował tajską lekarkę.

Rosjankę aresztowano na farmie węży w Wichit po tym, jak przyłapano ją na rzekomej pracy bez pozwolenia.

Zatrzymano Rosjanina i Białorusina za rzekomą nielegalną pracę w firmie w Chalong.

Dwóch Rosjan zostało aresztowanych w Wichit za 35 dni nadmiernego pobytu.

Rosjanin został aresztowany po tym, jak rzekomo przyłapano go na pracy w sklepie z konopiami indyjskimi w Wichit.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.