Władze Phuket cofają licencję fundacji Elephant Foundation po rzekomym napaści ze Szwajcarii na Tajkę

KOMUNIKAT PRASOWY:

Władze Phuket zamierzają cofnąć licencję fundacji zajmującej się słoniami, której właścicielem jest Urs Fehr, obywatel Szwajcarii po tym, jak według doniesień zaatakował Tajkę na plaży. Działanie to, potwierdzone przez gubernatora Sophona Suwannarata, pogłębia problemy prawne Fehra, który utracił również pozwolenie na broń.

Powiązana z Green Elephant Sanctuary Park i mająca ten sam adres fundacja Fehr's Green Elephant Wildlife Foundation została założona w grudniu 2021 r., a jej deklarowanym celem jest opieka nad rannymi słoniami. Jednak jego związek z sanktuarium, w którym żyje 14 słoni, i jego działalność zwróciły oficjalną uwagę.

Do tych ataków doszło po incydencie, podczas którego Fehr rzekomo zaatakował doktora Thandao Chandama w pobliżu jego willi na plaży Yamu. Fehrowi postawiono zarzuty napaści, ale twierdził, że jakikolwiek kontakt był niezamierzony. Sytuację dodatkowo komplikuje nielegalna budowa plaży, co dodaje toczącego się sporu kolejnych warstw.

Władze Phuket reagują nie tylko na bezpośrednie obawy wynikające z rzekomego napaści na Fehra, ale także inicjują kompleksowy przegląd jego transakcji finansowych i działalności jego fundacji. Departament Dochodzeń Specjalnych planuje dokładniej sprawdzić rachunki bankowe Fehra pod kątem wszelkich nieprawidłowych transakcji finansowych.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Podobne artykuły:

Szwajcarski emigrant w Phuket, który był zamieszany w wirusowy incydent z rzekomym kopaniem, został zwolniony za kaucją, ale zakazano mu pracy i opuszczania Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.