Najważniejsze historie Phuket z ostatniego tygodnia: aresztowano co najmniej 33 obcokrajowców i nie tylko

Witam, Czytelnicy i zwolennicy Phuket Express!

Poniżej znajduje się nasz cotygodniowy artykuł, w którym przedstawiamy najważniejsze lokalne historie z ostatniego tygodnia w naszym regionie Phuket. Liczba historii zmienia się z tygodnia na tydzień.

Są one wybierane i nadzorowane przez nasz zespół redakcyjny i mają na celu umożliwienie naszym czytelnikom szybkiego „nadrobienia” ważnych historii, które mogli przegapić. Codziennie publikujemy wiele historii i łatwo pogubić się w ważnych wydarzeniach czy zmianach w naszej okolicy. W osobnym artykule robimy podsumowania krajowe, to tylko najlepsze lokalne historie w Phuket.

Nie są one w określonej kolejności ważności, ale z grubsza w kolejności publikacji. Trwają one od poniedziałku 4 marca do niedzieli 10 marca 2024 r.

  1. Ponad 500 lokalnych mieszkańców zebrało się na plaży Ya Mu w Phuket, aby zademonstrować przeciwko obywatelowi Szwajcarii, panu Davidowi, który rzekomo kopnął lekarkę.

Niektórzy z protestujących twierdzili również, że pan David miał już problemy z sąsiadami i mieszkańcami na długo przed tym, zanim doszło do tego niedawnego incydentu.

2. Zburzono schody w willi, która wkraczała na plażę Yamu, gdzie tajski lekarz został rzekomo kopnięty przez szwajcarskiego emigranta w wyniku incydentu wirusowego.

Właściciel projektu luksusowej willi użył koparki do wyburzenia schodów willi i niektórych konstrukcji na terenie willi, które wkroczyły na plażę.

3. Thanakorn Wangboonkongchana, zastępca przywódcy Zjednoczonego Narodu Tajskiego, ujawnił to publicznie po zeszłotygodniowej wizycie w Phuket w celu sprawdzenia i zebrania informacji dotyczących zarzutów dotyczących obecności zagranicznych gangów mafijnych na tym obszarze.

Wicepremier i Minister Spraw Wewnętrznych Anutin Charnvirakul dodał, że każda wpływowa osoba o złych wpływach, niezależnie od tego, czy jest obywatelem Tajlandii, czy nie, powinna odejść, jeśli nie przestrzegała prawa i nie miała dobrych intencji.

4. Szwajcarski emigrant w Phuket, który był zamieszany w wirusowy incydent z rzekomym kopaniem, został zwolniony za kaucją, ale zakazano mu pracy i opuszczania Tajlandii.

Urząd imigracyjny w Phuket zgodził się na 30-dniową kaucję. Jednak kaucja jest obwarowana warunkami.

5. Gubernator stanu Phuket, Sophon Suwannarat, zorganizował konferencję prasową dotyczącą postępu w sprawie pana Davida, szwajcarskiego emigranta, który rzekomo zaatakował tajską lekarkę.

Wicepremier Anutin Charnvirakul wydał pilny rozkaz gubernatorowi Phuket, aby wrócił do Tajlandii, który według doniesień brał udział w wydarzeniu turystycznym w Niemczech.

6. W Phuket aresztowano 33 obcokrajowców po wirusowym incydencie z kopaniem z udziałem szwajcarskiego emigranta, który w zeszłym tygodniu zdominował tajskie media.

Według komendanta policji w Phuket nie znaleziono jednak żadnej zagranicznej mafii.

To wszystko na ten tydzień. Bądź bezpieczny!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.