Wejście na plażę Phuket ponownie otwarte po lokalnych protestach

KOMUNIKAT PRASOWY:

Publiczny dostęp do plaży Laem Nga w Phuket został przywrócony po osiągnięciu uchwały pomiędzy władzami prowincji a Cape Nga Development Co. Wcześniej zamknięta droga publiczna prowadząca do plaży została ponownie otwarta w niedzielę (10 marca) w następstwie publicznego protestu z powodu zamknięcia.

Gubernator Phuket Sophon Suwannarat ogłosił ponowne otwarcie, odnotowując udane negocjacje, które rozwiały obawy społeczne dotyczące dostępu do popularnej plaży w podokręgu Ratsada. Umowa przewiduje dalsze publiczne użytkowanie drogi, a władze lokalne przejmą odpowiedzialność za utrzymanie jej bezpieczeństwa i czystości.

Spór dotyczył drogi publicznej wybudowanej w 1994 r. przez Zarząd Dróg Wiejskich. Własność została później przeniesiona na gminę podokręgową Ratsada. Jednak projekt deweloperski realizowany przez Cape Nga Development Co. spowodował częściowe zamknięcie drogi, znacznie ograniczając publiczny dostęp do plaży.

Gubernator Sophon po powrocie z ITB Berlin, prestiżowych targów turystycznych w Niemczech, zgodnie z poleceniami Ministra Spraw Wewnętrznych cioci Chanvirakul, zapewnił, że jego zastępcy i wszystkie powiązane jednostki odpowiednio zajęły się sytuacją.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.