Najpopularniejsze historie z Tajlandii z ostatniego tygodnia: bójka osób transpłciowych z Tajlandii i Filipin w Bangkoku i nie tylko

 

Oto przegląd najważniejszych artykułów z KRAJOWEJ Tajlandii, wybranych przez nasz zespół narodowy Pattaya News/TPN, z ostatniego tygodnia, od poniedziałku 4 marca do niedzieli 10 marca 2024 r.

Nie mają one żadnego określonego poziomu ważności, ale są wymienione w kolejności według daty publikacji.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najważniejsze historie!

  1. Funkcjonariusze policji Muang Nakhon Ratchasima otrzymali zgłoszenie o strzelaninie przed hotelem Center Point przy terminalu 21 Korat w Nakhon Ratchasima, w wyniku której jedna osoba została ranna.

Wielu myślało, że to podobny incydent, który miał miejsce 8 lutego 2020 r., kiedy żołnierz wpadł w szał i masowo strzelał do ludzi w Terminalu 21 Korat. W rezultacie zginęło 30 osób, a 58 zostało rannych.

2. Dowódca 5. wydziału policji metropolitalnej zorganizował konferencję prasową dotyczącą niedawnego konfliktu między osobami transpłciowymi z Tajlandii i Filipin w Soi Sukhumvit 11, Watthana, Bangkok.

Incydent nie miał nic wspólnego z oficjalnymi stosunkami Tajlandii z Filipinami i sprawa została skierowana do Ambasadora Filipin w Tajlandii w celu wzajemnego zrozumienia.

3. Policja miasta Trang zatrzymała mężczyznę zidentyfikowanego jedynie jako pan Straumann, 60-letni obywatel Szwajcarii, po rzekomym ataku na panią Natchanan Khickkham, 58-letnią Tajkę, w supermarkecie w Trang City.

Przebywa w areszcie sądowym i ma zakaz opuszczania Tajlandii.

Ten incydent zszokował Tajlandię i wywołał gniew.

4. Prezes Tajlandzkiej Izby Handlowej (UTCC) Thanawat Phonwichai publicznie ujawnił spodziewaną kwotę wydatków podczas Światowego Festiwalu Wody Maha Songkran 2024 w dniach 1–21 kwietnia, na łączną szacunkową kwotę 130 miliardów bahtów.

Pan Sanga Ruangwattanakul, prezes Khaosan Business Association, publicznie ujawnił przygotowania do nadchodzącego Światowego Festiwalu Songkran 2024 na Khaosan Road w Bangkoku, który odbędzie się w dniach 13–15 kwietnia.

Przygotuj się na zmoknięcie!

5. Tajskie media krajowe doniosły po tym, jak pani Paetongtarn Shinawatra publicznie ujawniła plan podróży Thaksina Shinawatry od 14 do 16 marca do jego rodzinnego miasta Chiang Mai.

Według tajskich mediów ogólnokrajowych ta wizyta w Chiang Mai będzie jego pierwszą wizytą po 17 latach ukrywania się za granicą.

To wszystko na ten tydzień, bądźcie bezpieczni!

Oryginalna wersja tego artykułu ukazała się na naszej siostrzanej stronie internetowej The TPN National News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.