Urząd Lotnictwa Cywilnego Tajlandii uruchamia dodatkowe loty w ramach festiwalu Songkran

KOMUNIKAT PRASOWY:

Chcąc zaradzić wysokim cenom biletów lotniczych i poprawić komfort podróży podczas festiwalu Songkran, Urząd Lotnictwa Cywilnego Tajlandii (CAAT) ogłosił dodanie 38 nowych lotów.

Posunięcie to, ujawnione przez zastępcę dyrektora CAAT Saruna Benjanirata, jest odpowiedzią na wezwanie ministra transportu Suriyi Jungrungreangkita do podjęcia natychmiastowych działań mających na celu pomoc podróżnym w tym szczytowym okresie. Od 12 marca loty te, obsługiwane przez sześć różnych linii lotniczych, pozwolą na realizację łącznie 104 podróży specjalnych, oferujących 17,874 XNUMX dodatkowych miejsc na sezon wakacyjny.

Te dodatkowe loty, zaplanowane na 11–12 kwietnia oraz 15–16 kwietnia, mają połączyć podróżnych z głównymi regionalnymi lotniskami, takimi jak Phuket, Chiang Mai, Samui, Ubon Ratchathani, Udon Thani i Khon Kaen. Harmonogram zbiega się z niedawną decyzją rządu o przedłużeniu święta Songkran do pięciu dni, od 12 do 16 kwietnia, co umożliwi dłuższe obchody tajskiego Nowego Roku. Aby uczynić podróżowanie bardziej dostępnym, linie lotnicze oferują aż do 20% zniżki na bilety na te specjalne loty, które mogą obejmować sloty w mniej typowych porach, np. wczesnym rankiem lub późnym wieczorem.

Inicjatywa jest wynikiem wspólnych wysiłków Departamentu Lotnisk, Lotnisk Tajlandii (AOT) i Tajlandzkiego Radia Lotniczego. Trzy agencje pracują nad wydłużeniem godzin pracy lotniska i zwiększeniem liczby personelu, aby dostosować się do przewidywanego wzrostu ruchu pasażerskiego i zapewnić płynne działanie.

CAAT wydał również wytyczne dla podróżnych, aby planowali podróże z wyprzedzeniem i sprawdzali różne opcje rezerwacji w celu znalezienia najlepszych cen. Urząd zaleca zakup biletów bezpośrednio za pośrednictwem stron internetowych linii lotniczych, zwracając uwagę na zalety bezpośredniej komunikacji z przewoźnikami w przypadku ewentualnych korekt podróży lub potrzeb w zakresie odszkodowania.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.