Władze Phuket celują w wtargnięcie na plażę Nui

KOMUNIKAT PRASOWY:

Królewski Departament Leśny (RFD) kieruje wieloagencyjnym przedsięwzięciem mającym na celu odzyskanie zarezerwowanych gruntów leśnych, na które prywatna firma wkroczyła na plaży Nui w Phuket.
Operacja jest częścią wzmożonej akcji tłumienia nielegalnych konstrukcji przy plażach w całej Tajlandii, wywołanej niedawnym incydentem, podczas którego Szwajcar zaatakował miejscowego lekarza na terenie, który według niego był własnością prywatną w Phuket.

 

Urzędnicy odkryli, że w tym miejscu wydano wcześniej nakaz rozbiórki ze względu na wtargnięcie w 2018 i 2019 r. Wygląda jednak na to, że właściciele wrócili i ponownie blokują publiczny dostęp do plaży, pobierając nawet opłaty za wstęp.
RFD podkreśliła, że ​​plaża jest terenem publicznym, a budownictwo prywatne jest zabronione na mocy ustawy o lasach rezerwatów krajowych.

Na miejscu zidentyfikowano ponad 50 struktur. Władze będą wydawać ostrzeżenia dotyczące rozbiórki z terminem usunięcia wynoszącym 30–45 dni.

Niezastosowanie się będzie skutkować usunięciem konstrukcji przez rząd i obciążeniem intruzów wszystkimi związanymi z tym kosztami.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Podobne artykuły:

Publiczny dostęp do plaży Laem Nga w Phuket został przywrócony po podjęciu uchwały pomiędzy władzami prowincji a firmą Cape Nga Development Co. 

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.