Festiwal Songkran ma pobudzić turystykę

KOMUNIKAT PRASOWY:

Festiwal Songkran ma znacząco zwiększyć dochody kraju z turystyki, a Urząd Turystyki Tajlandii (TAT) prognozuje, że całkowity dochód z pięciodniowego okresu wakacyjnego trwającego od 24.4 do 12 kwietnia wyniesie 16 miliarda bahtów.

Oczekuje się, że tegoroczny festiwal przyciągnie 510,000 4.29 gości zagranicznych i 49 mln wyjazdów krajowych, co oznacza wzrost przychodów o XNUMX% w porównaniu z rokiem poprzednim.

Według TAT głównym wydarzeniem jest Światowy Festiwal Wody Maha Songkran 2024, zainicjowany przez rząd w celu zwiększenia atrakcyjności festiwalu dla turystów zagranicznych poprzez tradycyjne atrakcje związane z pluskaniem wody. Wydarzenie, które ma przyciągnąć do kraju więcej gości, jest wspierane z budżetu w wysokości 130 milionów bahtów przyznanego ministerstwom turystyki i sportu, spraw wewnętrznych i kultury na uroczystości ogólnokrajowe.

Oczekuje się, że Bangkok będzie centralnym ośrodkiem uroczystości, w którym w dniach 11–15 kwietnia odbędą się wydarzenia przy Ratchadamnoen Klang Avenue, a które wygenerują 3.7 miliarda bahtów z 635,590 XNUMX podróży krajowych.

Tegoroczne obchody Songkran będą trwać 21 dni w kwietniu i obejmować będą 20 specjalnych parad prezentujących tajską kulturę i dziesiątki celebrytów. Rozległy okres obchodów obejmuje wczesne działania Songkran w Chiang Mai od 1 do 15 kwietnia i kończy się festiwalem „Wan Lai” w Chon Buri od 19 do 21 kwietnia.

Według stanu na 10 marca Tajlandia przyjęła w tym roku 7.4 miliona zagranicznych turystów, generując przychody w wysokości ponad 359 miliardów bahtów, przy czym głównymi źródłami przyjazdów są Chiny, Malezja i Rosja. Oczekuje się, że programy zwolnienia z obowiązku wizowego dla turystów z Chin, Indii, Tajwanu i Kazachstanu, w połączeniu z przywróceniem lotów międzynarodowych, jeszcze bardziej zwiększą liczbę odwiedzających.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.