Rosjanin aresztowany za rzekome zatrudnianie nielegalnych pracowników w restauracji na wyspie Pha Ngan

Surat Thani –

Rosjanin został aresztowany w restauracji na wyspie Pha Ngan w Surat Thani po tym, jak rzekomo zatrudnił trzech nielegalnych pracowników z Birmy.

Władze wyspy Koh Pha Ngan powiedziały „Phuket Express”, że na początku tygodnia aresztowały 47-letniego niezidentyfikowanego Rosjanina, o którym mowa. Przedstawił się policji jako właściciel restauracji. Grożą mu zarzuty o to, że pracodawca nie zgłosił się do organów ścigania w terminie 15 dni o zatrudnieniu pracowników, dopuszczeniu cudzoziemców do pracy na stanowisku kasjera, zatrudnianiu cudzoziemców nieposiadających pozwolenia na pracę oraz zapewnianiu miejsca pracy nielegalnym pracownikom.

Policja aresztowała także dwóch mężczyzn z Birmy w wieku 33 i 34 lat oraz jedną 18-letnią Birmę. Jeden z nich usłyszał zarzuty nielegalnego wjazdu do Tajlandii i pracy bez pozwolenia. Dwóm z nich postawiono zarzuty bycia obcokrajowcami, którzy posiadają pozwolenie na pracę, ale nie zgłosili się urzędnikom jako zatrudnieni w ciągu 15 dni i pracują poza obowiązkami wynikającymi z legalnego zezwolenia na pracę.

Wszyscy zostali zabrani na komisariat policji w Koh Pha Ngan.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.