Urząd Turystyki Tajlandii ogłasza inauguracyjną współpracę z Tourism Cares

KOMUNIKAT PRASOWY:

W dniach 14–6 marca 14 r. w ramach wydarzenia „Tourism Cares Meaningful Travel FAM with Thai” 2024 przedstawicieli różnych sektorów branży turystycznej odkryło znaczące doświadczenia, takie jak współpraca z lokalnymi tajskimi operatorami biznesowymi i społecznościami w Bangkoku i Krabi.

Bangkok, 15 marca 2024 r. – Urząd Turystyki Tajlandii (TAT) z radością ogłasza inauguracyjne partnerstwo z Tourism Cares, amerykańską organizacją non-profit, której celem jest wspieranie zrównoważonego rozwoju w branży turystycznej. Współpraca ta wynika z silnej wiary w zdolność sektora turystycznego do wywierania pozytywnego wpływu społecznego, środowiskowego i gospodarczego.

Koncentrując się na wspieraniu zrównoważonego rozwoju turystyki w Tajlandii, TAT wdrożył różne inicjatywy, aby zrealizować swoje Cele Zrównoważonej Turystyki (STG). Przykłady obejmują programy standaryzacyjne, takie jak STARS, CF Hotels, Green Leaves i Thai Tourism Awards (TTA), których celem jest motywowanie tajskich dostawców do stosowania zrównoważonych praktyk.

Na rynku amerykańskim firma TAT nawiązała współpracę z Tourism Cares, organizacją, która od ponad dwudziestu lat jest katalizatorem pozytywnych zmian. Gromadzą globalnych interesariuszy z branży turystycznej, aby przyczyniać się do dobrobytu społeczności lokalnych poprzez różne inicjatywy, w tym programowanie, edukację i zasoby.

Pan Siripakorn Cheawsamoot, zastępca gubernatora TAT ds. marketingu międzynarodowego na Europę, Afrykę, Bliski Wschód i obie Ameryki, powiedział „TAT jest zachwycony współpracą z Tourism Cares, ponieważ podzielamy wspólną wizję, zgodnie z którą podróże mogą zapewniać znaczące doświadczenia podróżnym oraz odwiedzanym przez nich osobom i społecznościom. Wierzymy, że zostając partnerem turystycznym Tourism Cares, tajskie firmy z branży turystycznej zyskają cenny wgląd w preferencje podróżnych z USA, jeśli chodzi o zrównoważone podróże. To partnerstwo umożliwi nam udoskonalenie naszej oferty i lepsze zaspokojenie potrzeb świadomych podróżników”.

W 2023 r. Tajlandia przyjęła około 930,000 112 podróżnych z USA, co stanowi wzrost o XNUMX% (po covid) w porównaniu z rokiem poprzednim. Podróżnicy z USA poszukują wyjątkowych wrażeń, które głęboko łączą się z lokalnymi społecznościami.

TAT przewiduje, że w 2024 r. kraj osiągnie łączne przychody z turystyki w wysokości od około 1.54 do 1.92 miliarda bahtów z rynku międzynarodowego i od 0.86 do 1.08 miliarda bahtów z rynku krajowego w ramach scenariusza podstawowego.

Aby pomóc branży turystycznej i podróżującym dbającym o zrównoważony rozwój szybko pozyskać listę sprawdzonych, zrównoważonych organizacji wywierających pozytywny wpływ na społeczeństwo i środowisko w destynacjach, TAT współpracował nad mapą znaczących podróży Tajlandii Tourism Cares, dodając 15 partnerów oddziaływania, a w przyszłości będzie ich więcej. Mapę można obejrzeć pod adresem https://www.tourismcares.org/thailand.

Pan John Sutherland, starszy dyrektor ds. wpływu na społeczność w firmie Tourism Cares, wyraził entuzjazm o wyprawie organizacji do Azji Południowo-Wschodniej, uznając to za znaczącą współpracę z Tajlandią. Uznał znaczącą pozycję Tajlandii w wysiłkach regionu na rzecz zrównoważonego rozwoju i podkreślił potencjał zaobserwowany podczas niedawnego spotkania FAM Tourism Cares Meaningful Travel z Tajlandią.

„Przez ostatni tydzień aktywnie współpracowaliśmy z władzami lokalnymi, pojedynczymi osobami i społecznościami, wspierając znaczącą wymianę pomysłów, aby mieć pewność, że podróże zostaną wykorzystane w dobrym celu. Partnerstwo pomiędzy Tourism Cares i TAT ma na celu wprowadzenie zrównoważonych tajskich produktów i usług na rynki amerykańskie, aby wywrzeć pozytywny wpływ na ludzi i miejsca w Tajlandii”.

W dniach 6–14 marca 2024 r. firmy TAT i Tourism Cares zorganizowały wydarzenie „Tourism Cares Meaningful Travel FAM with Thai”. Wspólnie przywieźli do Tajlandii 14 przedstawicieli różnych sektorów branży turystycznej, oferując im znaczące doświadczenia, takie jak współpraca z lokalnymi tajskimi podmiotami biznesowymi i społecznościami w Bangkoku i Krabi.

Podkreślił to zastępca gubernatora TAT, pan Cheawsamoot „umieszczając zrównoważony rozwój w centrum naszych strategii, zrównoważona podróż nie byłaby możliwa bez środków zrównoważonego transportu.

„Jesteśmy zachwyceni możliwością kontynuowania naszej współpracy z Delta Air Lines i Korean Air drugi rok z rzędu po rozpoczęciu kampanii Poczuj Tajlandię z Delta Air Lines w 2022 r. Dostępność podróżujących z USA do Tajlandii dzięki tej inicjatywie zapewniła płynność podróży i zmniejszyła stres często towarzyszące podróży międzynarodowej. W tym roku dokładamy wszelkich starań, aby dostępność ta przekształciła się w bardziej odpowiedzialny sposób podróżowania dla każdego klienta”.

Wyraził to pan Andrew Kim, dyrektor sprzedaży na Koreę i Azję Południowo-Wschodnią w Delta Air Lines „Postrzegamy zrównoważony rozwój nie jako opcję, ale jako sposób na życie. Osoby fizyczne nie muszą zamieniać luksusu na rzecz zrównoważonego rozwoju, ponieważ płynnie integrujemy oba te elementy. Jesteśmy entuzjastycznie nastawieni do przedłużenia naszego partnerstwa z Tajlandią i jesteśmy dumni, że Tajlandia stanowi integralną część naszego Programu Zrównoważonego Rozwoju Delta.”

Po ogłoszeniu współpracy pomiędzy TAT i Tourism Cares, w hotelu Peninsula Bangkok odbyła się sesja edukacyjna dla tajlandzkiej publiczności składającej się z podmiotów działających w sektorze turystycznym. Program obejmował prezentację firmy Tourism Cares oraz dyskusję panelową na temat „Stworzenie zrównoważonej podróży do Tajlandii dostosowanej do rynku turystycznego w USA”, prowadzonej przez kluczowe osobistości z sektora publicznego i prywatnego branży turystycznej. Sesja zakończyła się okazją do nawiązania kontaktów dla uczestników FAM i tajskich dostawców.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.