Rząd ogłosił plany ustanowienia roku 2025 rokiem przełomowym dla turystyki

KOMUNIKAT PRASOWY:

Rząd ogłosił plany uczynienia roku 2025 rokiem przełomowym dla turystyki, mając na celu pozycjonowanie Tajlandii jako głównego kierunku podróży dzięki szeregowi wydarzeń kulturalnych, koncertów, festiwali i międzynarodowej serii wyścigów samochodowych.

Podczas niedawnej burzy mózgów na temat strategii „Ignite Tajlandii: Turystyka” premier Srettha Thavisin podkreśliła ambicje kraju, aby stać się globalnym centrum ośmiu sektorów, w tym turystyki i gospodarki cyfrowej.

Premier podkreślił zaangażowanie rządu w poprawę doświadczeń turystycznych, jako kluczowe inicjatywy wymieniając wprowadzenie tymczasowych zwolnień z obowiązku wizowego dla gości z kilku krajów oraz wzajemną umowę o zwolnieniu z obowiązku wizowego z Chinami. Podejmowane są również wysiłki na rzecz zapewnienia ruchu bezwizowego z europejskimi państwami strefy Schengen, mając na celu uproszczenie dostępu dla turystów międzynarodowych.

Aby dostosować się do przewidywanego napływu gości, rząd koncentruje się na ulepszeniach infrastruktury i unowocześnieniu systemu imigracyjnego. Srettha wspomniał, że jego rozmowy z kierownictwem Formuły E podczas wyjazdów do Niemiec i Francji wzbudziły zainteresowanie organizacją mistrzostw wyścigów samochodów elektrycznych w Tajlandii, przy czym prowincja Chiang Mai jest rozważana jako potencjalne miejsce.

Ponadto administracja centralna wykorzystuje dziedzictwo kulturowe Tajlandii do promowania lokalnych produktów i rzemiosła w drodze partnerstwa z głównymi podmiotami prowadzącymi działalność detaliczną. Inicjatywa o nazwie „Thainess Station: Tajskie produkty jednoczą tajskie społeczności” ma na celu prezentację tradycyjnego tajskiego rękodzieła w centrach handlowych i na lotniskach, zwiększając widoczność pracy społeczności lokalnych.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.