Izraelczyk aresztowany na wyspie Pha Ngan za rzekome prowadzenie przedszkola bez pozwolenia

Surat Thani –

W czwartek (14 marca) aresztowano Izraelkęth) po tym, jak rzekomo prowadziła przedszkole bez prawnego pozwolenia na Koh Pha Ngan w Surat Thani.

Komendant policji Koh Pha Ngan, pułkownik Panya Nirattimanon, powiedział Phuket Express, że danego dnia o godzinie 12:30 dokonali inspekcji wynajętego domu na plantacji kokosów w podokręgu Koh Pha Ngan. W żłobku znaleziono około 50 cudzoziemskich dzieci w wieku od trzech do siedmiu lat.

SM. SULI, lat 56, obywatelka Izraela, której nazwisko zostało ukryte, została aresztowana. Grożą jej zarzuty prowadzenia żłobka jako cudzoziemka bez prawnego zezwolenia, pracy bez zezwolenia, zatrudniania cudzoziemców nieposiadających pozwolenia na pracę oraz bycia pracodawcą, który w terminie 15 dni nie zgłosił organom prawnym zatrudnienia pracowników.

W przedszkolu stwierdzono, że czterech innych cudzoziemców pracuje rzekomo nielegalnie i zostali aresztowani.

PAN. ALON, 50-letni obywatel Izraela i PAN. DANIEL, 38-letni obywatel Wielkiej Brytanii usłyszeli zarzuty pracy bez legalnego pozwolenia.

SM. LOUISE, 42 lata, obywatelka Republiki Południowej Afryki, i SM. HLA HLA, 28 lat, obywatel Birmy, usłyszeli zarzuty, że są obcokrajowcami, którzy posiadają zezwolenie na pracę, ale w ciągu 15 dni nie zgłosili się urzędnikom jako zatrudnieni.

Wszyscy zostali zabrani na komisariat policji w Koh Pha Ngan w celu podjęcia dalszych kroków prawnych.

Jak zauważył pułkownik Panya, żłobek działał przez ponad rok i generował około miliona bahtów miesięcznie.

Podobny artykuł:

Amerykanka została aresztowana po tym, jak rzekomo prowadziła przedszkole bez prawnego pozwolenia na wyspie Pha Ngan w Surat Thani.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.