Kim Heeji nadaje tempo w Blue Canyon Country Club w Phuket

KOMUNIKAT PRASOWY:

Południowokoreańska golfistka Kim Heeji wykorzystała swoją znakomitą formę i szybko objęła prowadzenie w zawodach Blue Canyon Ladies Championship o wartości 650,000 72 dolarów, które w piątek odbyły się na terenie Blue Canyon Country Club Phuket o wartości par 6,511 i długości XNUMX jardów. 

23-latek, zajmujący 51. miejsce w rankingu KLPGA Tour, złapał sześć birdie, w tym trzy z rzędu od 11. do 13. dołka, uzyskując w pierwszej rundzie imponujący wynik 66, zapewniając sobie jedno uderzenie przewagi nad rodakiem Hwangiem Jeongmee, Cho Ayean, Han Jinseon i Jo Hyelim w inauguracyjnej edycji turnieju w Królestwie.

„Nie spisałem się dobrze podczas otwierających sezon zawodów KLPGA w Singapurze, ponieważ wywierałem na siebie dużą presję” – powiedział Heeji, który w 2022 roku przeszedł na zawodowstwo.

 „Więc w tym tygodniu próbowałem trochę odpocząć i dlatego dzisiaj uzyskałem dobry wynik. W zeszłym roku nie osiągnąłem dobrych wyników, ponieważ byłem dla siebie zbyt surowy” – dodał Heeji, którego najlepszym wynikiem w KLPGA Tour było 3. miejsce w Mistrzostwach S-Oil w 2022 roku.

 Wspomniała, że ​​gra na tej wyspie w bardzo wilgotnych warunkach nie stanowiła problemu, ponieważ przez siedem lat trenowała na Filipinach, gdzie pogoda jest podobna. „Postaram się nie wywierać presji i skupić się na każdym strzale” – powiedziała Heeji o swoim planie na sobotę.

Jeongmee, również z nieskazitelną kartą wyników, strzeliła pięć birdie, w tym trzy z dziewiątki z tyłu, co dało mu 67 punktów w pierwszej rundzie. 30. zawodniczka KLPGA Tour ma na swoim koncie jeden tytuł, który zapewniła sobie w 2022 roku. 

Ayean, która dwa lata temu odniosła dwa zwycięstwa w KLPGA, miała rundę kolejki górskiej, podczas której wystrzeliła osiem birdie przeciwko double na 14. dołku i bogey na piątym, dzięki czemu straciła prowadzenie.

KLPGA nr 23 Jinseong, dwukrotna zwyciężczyni High 1 Resort Ladies Open w 2022 i 2023 r., rozpoczęła dzień od bogey, ale odzyskała siły i wystrzeliła sześć birdie, również kończąc na 67. 65. miejsce w rankingu Hyelim, który wygrał 2 Tytuły Dream Tour w 2022 r. osiągnęły poziom 67 bez żadnych straconych strzałów.

Phannarai Meesom-us okazała się najlepszą lokalną zawodniczką następnego dnia po tym, jak wbiła siedem birdie przeciwko double bogey na miejscu 11 i bogeyowi na miejscu 16, co dało 68.

 – Grałem płynnie w pierwszej dziewiątce, ale zacząłem popełniać błędy w obronie. Uderzyłem piłkę nieco w lewo i skończyłem na dublecie. Udało mi się jednak wywalczyć drogę powrotną i trafić birdie, zwłaszcza na ostatnim dołku, co moim zdaniem było czystym szczęściem” – powiedziała 20-latka, szukając swojego dziewiczego zwycięstwa po dwukrotnym zajęciu drugiego miejsca w zawodach w Tajlandii Wycieczka mieszana w 2021 r. i tajska trasa LPGA w 2023 r. 

„Gra u boku zawodników KLPGA jest dla mnie wspaniałym doświadczeniem. Są tak skoncentrowani, że nawet gdy popełniają błędy, szybko potrafią się zregenerować i regularnie uderzać” – młody Tajlandczyk pochwalił zawodników KLPGA.

Oprócz młodego Tajlandczyka, trzech koreańskich graczy również rozpoczęło swoją kampanię z wynikiem 68. Byli wśród nich Lee Yewon nr 1 z KLPGA, Bang Shinsil i Choi Minkyung. Inni Tajlandczycy, Pornanong Phatlum i trzykrotny tajski LPGA nr 1 Patcharajutar Kongkraphan, każdy z wynikiem 70, stracili cztery uderzenia do prowadzenia.

Oprócz rywalizacji na polu golfowym przewidziano atrakcyjne nagrody, w tym pokaźną nagrodę dla zwycięzcy o wartości 117,000 3 dolarów oraz nagrody specjalne za wyjątkowe osiągnięcia na polu golfowym, takie jak dołek w 14. dołku o wartości par XNUMX.

Miłośnicy golfa będą mogli być świadkami emocji na żywo na kanale True Sport 5 firmy True Visions od 15 do 17 marca, w godzinach 13:00–16:00.

Sponsorowane przez wybitne marki, w tym Siang Pure, Peppermint Field, Chang Natural Mineral Water, ANew Golf, SParms i Hatari, Mistrzostwa Kobiet Blue Canyon zapewniają entuzjastom wciągającą akcję golfową.

Miłośnicy golfa będą mogli być świadkami emocji na żywo na kanale True Sport 5 firmy True Visions od 15 do 17 marca, w godzinach 13:00–16:00.

Bilety online na wydarzenie można kupić na stronie [https://bluecanyonladieschampionship.com/etn/blue-canyon-ladies-championship-2024/](https://bluecanyonladieschampionship.com/etn/blue-canyon-ladies-championship-2024/).

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami, odwiedzając stronę turnieju na Facebooku: [https://www.facebook.com/bluecanyonladieschampionship?mibextid=dGKdO6](https://www.facebook.com/bluecanyonladieschampionship?mibextid=dGKdO6).

Poprzedni to komunikat prasowy opublikowany za pełną zgodą i autoryzacją organizacji wymienionych w materiałach PR i mediach TPN. Oświadczenia, przemyślenia i opinie organizacji biorącej udział w komunikacie prasowym są całkowicie ich własnymi i niekoniecznie muszą odzwierciedlać wypowiedzi mediów TPN i jej pracowników.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.