Dwóch Nowozelandczyków aresztowanych w Phuket w związku z rzekomym brutalnym napaścią na policjanta drogowego

Phuket —

3 marca 50 r. o godzinie 16:2024 funkcjonariusze policji w Chalong schwytali dwóch obywateli Nowej Zelandii, którzy rzekomo odmówili zatrzymania się z powodu wykroczenia drogowego, uniknęli aresztowania przez policję, a później zostali oskarżeni o napaść na funkcjonariusza, który ścigał ich w Mueang na Phuket .

Według raportu policyjnego patrol policji w Chalong wykonywał swoje zwykłe obowiązki na Chaofa East Road, przed komisariatem policji w Chalong. Dwóch cudzoziemców na motocyklach nie przestrzegało przepisów ruchu drogowego, nie jechało blisko lewej strony jezdni i jechało z dużą prędkością na terenie gminyWedług policji w Chalong.
Dyżurująca policja poprosiła ich o współpracę w celu zatrzymania ich motocykli. Jednak następnie obaj sprawcy rzekomo próbowali uciec przed policją.W wyniku policyjnego pościgu obaj cudzoziemcy wpadli we wściekłość i rzekomo zaatakowali policję, podczas gdy policja zarejestrowała całe zdarzenie. Sytuacja zaostrzyła się, gdy cudzoziemcy rzekomo próbowali wyrwać funkcjonariuszom broń palną, w wyniku czego pistolet wystrzelił. Według policji nikt nie odniósł obrażeń.Niedługo potem policji udało się ich siłą zatrzymać i eskortować na komisariat w Chalong w celu dalszego przetwarzania.
Dwóch podejrzanych zostało publicznie zidentyfikowanych jako Hamish Day, 36-letni obywatel Nowej Zelandii i Oscar Mattson Day, 38-letni obywatel Nowej Zelandii.Postawiono im surowe zarzuty prawne za spisek mający na celu fizyczną napaść na funkcjonariuszy policji oraz inne powiązane zarzuty. Na chwilę obecną obaj mężczyźni przebywają w areszcie policyjnym i nie wydali żadnych oświadczeń wyjaśniających incydent. Funkcjonariusz, który rzekomo został zaatakowany, doznał obrażeń rąk i nóg.To już drugi przypadek w ciągu niecałego tygodnia W sprawie dotyczącej cudzoziemca przebywającego w Phuket, który rzekomo zaatakował tajlandzkiego funkcjonariusza policji podczas sporu drogowego, aresztowano Singapurczyka, któremu postawiono poważne zarzuty prawne, o czym pisaliśmy tutaj.To tylko najnowszy z szeregu szokujących incydentów, w których zagraniczni turyści i goście rzekomo źle zachowywali się w Phuket i łamanie tajskich praw, jak na przykład amerykański nastolatek oskarżony o napaść na tle seksualnym na konia.W innym szokującym niedawnym incydencie uczestniczył Rosjanin według doniesień został brutalnie zamordowany przez mężczyznę z Tadżykistanu w związku ze sporem dotyczącym handlu konopiami indyjskimi. Podejrzany później uciekł z Tajlandii.Władze Phuket rozpoczęły zakrojone na szeroką skalę represje wobec obcokrajowców łamiących tajskie prawo, na przykład pracujących nielegalnie, podczas wizyty Ministra Spraw Wewnętrznych Anutina Charnvirakula w zeszłym tygodniu. Do tych ataków przyczynił się obecnie niesławny incydent, w którym dobrze znana szwajcarska emigrantka rzekomo kopnęła tajską lekarkę podczas sporu dotyczącego jej siedzenia na schodach, które według niego były jego własnością, ale w rzeczywistości były częścią publicznej plaży.Tymczasem niektórzy tajlandzcy mieszkańcy Phuket proszą o jeszcze szerszą represję wobec obcokrajowców zachowujących się niewłaściwie, choć nie jest jasne, jak to będzie wyglądać i czy dalsze, poważniejsze represje wobec obcokrajowców łamiących prawo mogą w niezamierzony sposób zaszkodzić turystyce.Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/