Amerykański zbieg aresztowany w Pattaya za rzekome prowadzenie nielegalnego biznesu związanego z nieruchomościami w Phuket i Surat Thani

Pattaya —

15 marca 2024 r. 58-letni obywatel amerykański został aresztowany przed szpitalem Jomtien w Pattaya pod zarzutem udziału w nielegalnym handlu nieruchomościami.

Podejrzany, zidentyfikowany jedynie jako pan David, został oskarżony o naruszenie ustawy o biznesie zagranicznym w związku z pełnieniem funkcji dyrektora wykonawczego firmy zajmującej się nielegalnymi transakcjami na działkach.

Według Departamentu Dochodzeń Specjalnych (DSI) podejrzany i jego wspólnicy, pan Marcus (Brytyjczyk) i Paul (Amerykanin), nazwiska zastrzeżone, otworzyli kancelarię prawniczą w prowincjach Surat Thani i Phuket, a następnie zatrudnili Obywatel Tajlandii do zakładania różnych innych firm. Spółki te zostały następnie wykorzystane do nabycia udziałów w przedsiębiorstwach w Surat Thani i Phuket, co umożliwiło im posiadanie działek w obu prowincjach, przy czym większościowy udziałowiec posiadał tajski pracownik.

Według DSI podejrzani mieli przenieść udziały w tych spółkach na zagranicznego nabywcę, który chciał od nich kupić grunt. W niektórych przypadkach spółki zostały całkowicie zamknięte, aby umożliwić zagranicznym klientom przejęcie własności.

Pan David został oskarżony o pełnienie funkcji dyrektora wykonawczego firmy obok panów Marcusa i Paula. Inna osoba, zidentyfikowana jedynie jako pani Oksana, również została oskarżona o otrzymanie własności udziałów od spółki.

Podejrzani rzekomo uciekli po tym, jak tajski sąd postawił ich firmie zarzuty. W chwili obecnej aresztowano jedynie pana Davida. Obecnie przebywa w areszcie policyjnym i zostanie przekazany funkcjonariuszom odpowiedzialnym za tę sprawę. Nie wydał od razu zarzutu ani oświadczenia w sprawie zarzutów.

Policja poszukuje pozostałych podejrzanych.

Zwłaszcza w Phuket odpowiedni urzędnicy i agencje rozprawiają się obecnie z obcokrajowcami wykorzystującymi tajlandzkich kandydatów do posiadania lub zakupu ziemi, co jest niezgodne z prawem dotyczącym obcokrajowców. Ma to swoje źródło w wirusowym przypadku Szwajcara, który rzekomo kopnął Tajkę ze schodów w Phuket, ale później okazało się, że schody wkraczają na publiczną plażę. W rezultacie wzmożona została kontrola własności gruntów i wkraczania na teren Phuket.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.