Najważniejsze historie z Phuket z ostatniego tygodnia: przypadki złego zachowania obcokrajowców dominują w tajskich wiadomościach

Poniżej znajduje się nasz cotygodniowy artykuł, w którym przedstawiamy najważniejsze lokalne historie z ostatniego tygodnia w naszym regionie Phuket. Liczba historii zmienia się z tygodnia na tydzień.

Są one wybierane i nadzorowane przez nasz zespół redakcyjny i mają na celu umożliwienie naszym czytelnikom szybkiego „nadrobienia” ważnych historii, które mogli przegapić. Codziennie publikujemy wiele historii i łatwo pogubić się w ważnych wydarzeniach czy zmianach w naszej okolicy. W osobnym artykule robimy podsumowania krajowe, to tylko najlepsze lokalne historie w Phuket.

Nie są one w określonej kolejności ważności, ale z grubsza w kolejności publikacji. Trwają one od poniedziałku 11 marca do niedzieli 17 marca 2024 r.

  1. Władze Phuket zamierzają cofnąć licencję fundacji zajmującej się słoniami, której właścicielem jest Urs Fehr, obywatel Szwajcarii po tym, jak według doniesień zaatakował Tajkę na plaży.

Działanie to, potwierdzone przez gubernatora Sophona Suwannarata, pogłębia problemy prawne Fehra, który utracił również pozwolenie na broń.

2. 18-letni Amerykanin rzekomo dokonał napaści na tle seksualnym na ciężarną konia w Thalang.

Z monitoringu widać, jak mężczyzna wykorzystuje seksualnie konia ręką.

3. Po podjęciu uchwały przywrócono publiczny dostęp do plaży Laem Nga w Phuket.

Umowa przewiduje dalsze publiczne użytkowanie drogi, a władze lokalne przejmą odpowiedzialność za utrzymanie jej bezpieczeństwa i czystości.

Królewski Departament Leśny (RFD) kieruje wieloagencyjnym przedsięwzięciem mającym na celu odzyskanie zarezerwowanych gruntów leśnych, na które prywatna firma wkroczyła na plaży Nui w Phuket.

Operacja jest częścią wzmożonej akcji tłumienia nielegalnych konstrukcji przy plażach w całej Tajlandii, wywołanej niedawnym incydentem, podczas którego Szwajcar zaatakował miejscowego lekarza na terenie, który według niego był własnością prywatną w Phuket.

4. Na farmie konopi w Chalong w stanie Phuket znaleziono martwego Rosjanina z poderżniętym gardłem i oznakami walki i nieczystych zabaw.

Według doniesień główny podejrzany zagraniczny, rzekomo zamieszany w sprawę Rosjanina znalezionego martwego z poderżniętym gardłem w Chalong w stanie Phuket, opuścił Tajlandię.

Wydano nakaz aresztowania Tadżykistanu, który opuścił już Tajlandię z zamiarem morderstwa po tym, jak na farmie konopi w Chalong znaleziono martwego Rosjanina.

Uważa się, że podejrzany przebywał ostatnio w Turcji i wystosowano dla niego czerwony alert INTERPOL-u.

5. Singapurczykowi motocyklista grożą zarzuty prawne po tym, jak zniesławił i zaatakował funkcjonariusza policji drogowej w Cherng Talay.

Obywatel Singapuru, który jechał na motocyklu, został zatrzymany, ponieważ nie miał na sobie kasku. Nie był także w stanie przedstawić legalnego prawa jazdy. Został poproszony o stawienie się na komisariacie w celu uiszczenia kary pieniężnej, gdy rzekomo wdał się w bójkę z policjantem drogowym.

6. Funkcjonariusze policji w Chalong schwytali dwóch obywateli Nowej Zelandii, którzy rzekomo odmówili zatrzymania się z powodu wykroczenia drogowego, uniknęli aresztowania przez policję, a później zostali oskarżeni o napaść na funkcjonariusza, który ścigał ich w Mueang w stanie Phuket.

Wizy wydawane w Tajlandii zostaną cofnięte i umieszczone na czarnej liście, ale grożą im także poważne opłaty prawne.

To wszystko na ten tydzień. Bądź bezpieczny!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.