Najpopularniejsze historie dotyczące Tajlandii z ostatniego tygodnia: zaproponowana umowa bezwizowa z Unią Europejską i nie tylko

Oto przegląd najważniejszych artykułów z KRAJOWEJ Tajlandii, wybranych przez nasz zespół narodowy Pattaya News/TPN, z ostatniego tygodnia, od poniedziałku 11 marca do niedzieli 17 marca 2024 r.

Nie mają one żadnego określonego poziomu ważności, ale są wymienione w kolejności według daty publikacji.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najważniejsze historie!

  1. Tajlandia nalega na plany wzmocnienia swoich stosunków międzynarodowych i sektora turystyki, po tym jak premier Srettha Thavisin ogłosiła otrzymanie wsparcia od Francji na rzecz umowy o ruchu bezwizowym z krajami strefy Schengen.

Oczekuje się, że umowa, jeśli zostanie zatwierdzona, zwiększy możliwości turystyczne i biznesowe między Tajlandią a 27 krajami strefy Schengen, promując bliższą współpracę w różnych sektorach.

2. Doktor Cholnan Srikaew, tajski Minister Zdrowia Publicznego, publicznie udzielił odpowiedzi po posiedzeniu Komisji ds. Kontroli Napojów Alkoholowych w sprawie wytycznych dotyczących kontroli napojów alkoholowych podczas Światowego Festiwalu Songkran.

Narodowy program kontroli alkoholu będzie podzielony na trzy etapy: przed świętami Songkran, od 1 do 10 kwietnia, podczas świąt Songkran, od 11 do 17 kwietnia i po świętach Songkran, od 18 do 21 kwietnia.

3. Były premier Tajlandii Thaksin Shinawatra, jego córka i przywódczyni partii Pheu Thai, pani Paetongtarn Shinawatra, oraz jego krewni odwiedzili jego rodzinne miasto w Chiang Mai prywatnym odrzutowcem.

Wielu mieszkańców Chiang Mai i grupa czerwonych koszul gościło Thaksina po 17 latach ukrywania się za granicą.

4. Pani Thapanee Kiatphaibool, gubernator Urzędu ds. Turystyki Tajlandii (TAT), publicznie ujawniła statystyki dotyczące liczby chińskich turystów przybywających do Tajlandii, która znacznie wzrosła po trwałym zniesieniu obowiązku wizowego do Chin.

TAT twierdzi, że do 2024 r. liczba tajskich turystów odwiedzających Chiny wzrośnie dwukrotnie, a liczba chińskich turystów odwiedzających Tajlandię trzykrotnie w porównaniu z okresem poprzedzającym pandemię Covid-19.

5. Zespół dochodzeniowo-śledczy w sprawie sieci hazardowej „Minnie” wystosował wezwanie do Pol. Generał Surachet Hakparn, zastępca szefa policji tajlandzkiej, potwierdza zarzuty dotyczące przestępstw związanych z praniem pieniędzy.

Pol. Według tajskich mediów ogólnokrajowych gen. Surachet musi zgłosić się do Wydziału 2 Policji Metropolitalnej 21 marca 2024 r. Powiedział, że jest niewinny.

To wszystko na ten tydzień, bądźcie bezpieczni!

Oryginalna wersja tego artykułu ukazała się na naszej siostrzanej stronie internetowej The TPN National News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.