AKTUALIZACJA: Nakaz aresztowania wydany dla Tadżykistanu za zamiar morderstwa po tym, jak w Phuket znaleziono martwego Rosjanina

Phuket -

Wydano nakaz aresztowania Tadżykistanu, który opuścił już Tajlandię z zamiarem morderstwa po tym, jak na farmie konopi w Chalong znaleziono martwego Rosjanina.

Nasze poprzednie historie:

Na farmie konopi w Chalong w stanie Phuket znaleziono martwego Rosjanina z poderżniętym gardłem i oznakami walki i nieczystych zabaw.

Podejrzany z Tadżykistanu opuścił Phuket już we wtorek (12 marca) lotem nr TK172 do Stambułu w Turcji. Policja w Phuket zbiera dowody w celu zażądania formalnego nakazu aresztowania mężczyzny z Tadżykistanu oraz wydania czerwonego alertu INTERPOL-u w celu koordynacji z innymi krajami mania na celu schwytanie i wywiezienie podejrzanego z powrotem do Tajlandii.

Teraz aktualizacja:

Policja prowincji Phuket powiedziała Phuket Express, że podejrzany, zidentyfikowany jedynie jako pan Bakhtovar, obywatel Tadżykistanu, przebywał sam na farmie konopi w domu. Ofiara rosyjska weszła do domu, ale nigdy nie wyszła, dopiero później znaleziono ją martwą z poderżniętym gardłem. Podejrzany z Tadżykistanu opuścił dom po rzekomym morderstwie, a następnie opuścił Phuket i udał się do Turcji.

Nakaz aresztowania został wydany 14 marca przez Sąd Okręgowy w Phuketth, 2024 dla pana Bakhtovara.

Wobec podejrzanego wydano także czerwony alert INTERPOL-u. Przypuszcza się, że morderstwo miało związek ze sporem biznesowym dotyczącym plantacji konopi indyjskich – twierdzi policja w Phuket.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.