Brytyjczyk aresztowany za rzekomą sprzedaż kokainy w Phuket

Karon –

W Karon aresztowano Brytyjczyka pod zarzutem sprzedaży kokainy i używania metamfetaminy i metamfetaminy krystalicznej.

Policja w Karon powiedziała „Phuket Express”, że w ubiegły weekend aresztowała podejrzanego, zidentyfikowanego jedynie jako David, lat 45, obywatel Wielkiej Brytanii, w wynajmowanym pokoju przy Tai Na Road w Karon. Zabezpieczono przy nim kokainę, metamfetaminę krystaliczną i tabletki z metamfetaminą. „Phuket Express” zauważył, że policja nie podała dokładnych ilości znalezionych nielegalnych narkotyków.

Pan David został zabrany na komisariat policji w Karon, gdzie usłyszał zarzuty nielegalnego posiadania kokainy z zamiarem sprzedaży oraz używania krystalicznej metamfetaminy i tabletek z metamfetaminą.

Policja nie podała także, w jaki sposób doszło do znalezienia podejrzanego.

Niedawne ataki na cudzoziemców łamiących tajskie prawo miały miejsce ponownie po tym, jak CFunkcjonariusze policji w Halong schwytali dwóch obywateli Nowej Zelandii, którzy rzekomo odmówili zatrzymania się z powodu wykroczenia drogowego, uniknęli aresztowania przez policję, a później zostali oskarżeni o napaść na funkcjonariusza, który ścigał ich w Chalong.

Generał Surachet Hakparn, zastępca szefa tajskiej policji, nakazał cofnięcie wiz dwóm Nowozelandczykom zamieszanym w wirusową napaść na tajskiego funkcjonariusza policji i wpisanie ich na czarną listę w Tajlandii. Podczas zatrzymania obaj mężczyźni rzekomo próbowali przekupić policję.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.