Rosjanin aresztowany w restauracji Kathu za rzekomą pracę bez prawnego pozwolenia

Katu –

W poniedziałek (18 marca) w restauracji w Kathu zatrzymano Rosjaninath) po tym, jak przyłapano go na rzekomym gotowaniu w kuchni niezgodnie z warunkami pozwolenia na pracę.

Policja w Kathu powiedziała Phuket Express, że tego dnia o godzinie 7:00 aresztowała 36-letniego Rosjanina w niezidentyfikowanej restauracji w Kathu. Do aresztowania doszło po tym, jak policja w Kathu otrzymała informację od anonimowego rozmówcy, że cudzoziemiec otworzył restaurację z wieloma zagranicznymi klientami. Rosjanina często widywano podczas gotowania w kuchni restauracji, a rozmówca obawiał się, że Rosjanin nie ma pozwolenia na pracę i może łamać tajskie prawo.

Rosjanin rzeczywiście miał pozwolenie na pracę i przedstawił je policji. Jednak jego pozwolenie na pracę określało jego pracę jako jedynie konsultanta i doradcy w zakresie zarządzania i rozwoju marketingu, niezwiązanego z gotowaniem lub bezpośrednią interakcją z klientami. Funkcjonariusze ustalili również, że na płatności kodem QR w restauracji widniało nazwisko Rosjanina.

Podejrzanego zabrano na komisariat policji w Kathu, gdzie usłyszał zarzuty pracy bez pozwolenia lub pracy niezgodnej z zakresem obowiązków.

Do represji wobec cudzoziemców łamiących tajskie prawo doszło ponownie po tym, jak CFunkcjonariusze policji w Halong schwytali dwóch obywateli Nowej Zelandii, którzy rzekomo odmówili zatrzymania się z powodu wykroczenia drogowego, uniknęli aresztowania przez policję, a później zostali oskarżeni o napaść na funkcjonariusza, który ścigał ich w Chalong.

Generał Surachet Hakparn, zastępca szefa tajskiej policji, nakazał cofnięcie wiz dwóm Nowozelandczykom zamieszanym w wirusową napaść na tajskiego funkcjonariusza policji i wpisanie ich na czarną listę w Tajlandii. Podczas zatrzymania obaj mężczyźni rzekomo próbowali przekupić policję.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.