Jemeńczyk aresztowany za rzekomą pracę w sklepie spożywczym Patong

Patong –

Jemeńczyk został aresztowany po tym, jak przyłapano go na nielegalnej pracy w sklepie spożywczym w Patong.

Policja w Patong powiedziała Phuket Express, że w ubiegły weekend aresztowała podejrzanego, zidentyfikowanego jedynie jako Abdulwali, lat 38, obywatel Jemenu. Został aresztowany w sklepie spożywczym w Soi Saen Sababai w Patongu.

Posiada legalne pozwolenie na pracę, ale nie pozwala mu to na specjalizację jako sprzedawca. Policja w Patong nie ujawniła, jaki dokładnie zakres obowiązków znajduje się w jego pozwoleniu na pracę.

Został zabrany na komisariat policji w Patong, gdzie usłyszał zarzuty pracy bez pozwolenia. „Phuket Express” dodaje, że należy pamiętać, że obcokrajowcy nie otrzymują pozwoleń na pracę ani wiz, aby pracować jako sprzedawcy przed sklepami.

Do represji wobec cudzoziemców łamiących tajskie prawo doszło ponownie po tym, jak CFunkcjonariusze policji w Halong schwytali dwóch obywateli Nowej Zelandii, którzy rzekomo odmówili zatrzymania się z powodu wykroczenia drogowego, uniknęli aresztowania przez policję, a później zostali oskarżeni o napaść na funkcjonariusza, który ścigał ich w Chalong.

Generał Surachet Hakparn, zastępca szefa tajskiej policji, nakazał cofnięcie wiz dwóm Nowozelandczykom zamieszanym w wirusową napaść na tajskiego funkcjonariusza policji i wpisanie ich na czarną listę w Tajlandii. Podczas zatrzymania obaj mężczyźni rzekomo próbowali przekupić policję.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.