Chiny zajmują pierwsze miejsce pod względem liczby turystów przybywających do Tajlandii

ZDJĘCIE: Siamrath

Krajowy —

Według Pattaya Business and Tourism Association (PBTA) chińscy turyści zajęli pierwsze miejsce pod względem liczby międzynarodowych turystów w Tajlandii.

Wiadomość została ujawniona podczas regularnego spotkania PBTA, które odbyło się 20 marca 2024 r. w sali konferencyjnej szpitala Bangkok Pattaya Hospital.

Posiedzeniu przewodniczył pan Boonanan Patanasin, prezes PBTA. Obecna była także pani Malika Sudsaneh, zastępca dyrektora Biura Turystyki i Sportu w Pattaya (TAT), a także urzędnicy rządowi i przedstawiciele branży hotelarsko-gastronomicznej Chonburi.

Według pani Maliki w styczniu 16.96 r. do Tajlandii przybyło ponad 2024 mln turystów krajowych. Oznacza to wzrost o 6.54% w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku. Wizyty te wygenerowały dochód w wysokości 8.02 miliarda bahtów, co oznacza wzrost o 8.59%.

Tę pozytywną tendencję przypisuje się inicjatywom turystycznym rządu Tajlandii, których celem jest promocja miast drugorzędnych. Sezon zimowy przyciąga również wielu turystów do regionów północnych i północno-wschodnich.

Pani Malika podkreśliła, że ​​Chonburi pozostaje popularnym kierunkiem turystycznym, ponieważ znajduje się w pierwszej piątce najczęściej odwiedzanych przez tajskich turystów. Prowincja przyjęła ponad 1,169,996 XNUMX XNUMX gości krajowych, ustępując jedynie Bangkokowi, Kanchanaburi, Phetchaburi i Prachuap Khiri Khan.

Pani Malika udostępniła także dane dotyczące przyjazdów turystów międzynarodowych. Od 1 stycznia do 10 marca 2024 r. Chiny stały się wiodącym krajem źródłowym międzynarodowych turystów w Tajlandii, a za nimi plasowały się Malezja, Rosja, Korea Południowa i Indie.

Według najnowszego rankingu przeprowadzonego przez Wielką Brytanię Tajlandia zapewniła sobie również prestiżowe miejsce wśród 20 kierunków turystycznych, które trzeba odwiedzić w 2024 roku. Pani Malik ujawniła, że ​​Tajlandia zajęła 6. miejsce, wyprzedzając Japonię na 16. miejscu, co czyni ją jednym z zaledwie dwóch krajów azjatyckich, które otrzymały to wyróżnienie.

ZDJĘCIE: Siamrath
ZDJĘCIE: Siamrath

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Śledź nas na Facebook, Twitter, wiadomości Google, Instagram, Tiktok, youtube, Pinterest, Flipboard, Wątkilub Tumblr

Dołącz do nas na LINE, aby złamać alerty!

Lub, dołącz do nas na Telegramie, aby łamać alerty!
Potrzebujesz porady prawnej lub adwokata? Możemy pomóc. Kliknij tutaj.

Zapisz się!
Tanakorn Panyadee
Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.