Nielegalny przewodnik po Hongkongu aresztowany w Karon

Karon –

We wtorek (19 marca) aresztowano nielegalnego przewodnika po Hongkonguth) przy Wielkim Buddzie w Phuket w Karon.

Policja turystyczna w Phuket powiedziała Phuket Express, że o godzinie 10:00 aresztowała podejrzanego, zidentyfikowanego jedynie jako pan WONG, lat 31, obywatel Hongkongu. Został złapany, gdy informował turystów z Hongkongu o Wielkim Buddzie.

Funkcjonariusze ustalili, że pan WONG rzekomo sprzedawał także chińskim turystom pakiety wycieczek za pośrednictwem platform internetowych. Odbierał klientów z miejsc spotkań i zabierał ich do miejsc turystycznych.

Został zabrany na komisariat policji w Karon, gdzie usłyszał zarzuty nielegalnego prowadzenia wycieczek, prowadzenia działalności turystycznej bez pozwolenia i pracy bez pozwolenia na pracę.

„Phuket Express” zauważa, że ​​przewodnicy wycieczek są w Tajlandii zajęciem chronionym i że cudzoziemcy nie mają możliwości uzyskania pozwolenia na pracę ani wiz w przypadku tej pracy.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.