W Phuket trwa dochodzenie w sprawie obcokrajowców wykorzystujących tajlandzkich kandydatów do prowadzenia firm

Phuket -

W Phuket tajska policja prowadzi dochodzenie w sprawie wynajmu pojazdów w dystrykcie Thalang pod kątem potencjalnych nielegalnych praktyk. Dochodzenie, prowadzone przez komendanta policji Regionu 8, podpułkownika Suraphonga Thanomjita, koncentruje się na podejrzeniu, że zagraniczni właściciele firm mogą wykorzystywać obywateli Tajlandii jako zastępców w celu spełnienia wymogów prawnych.

19 marca urzędnicy sprawdzili kilka wypożyczalni pojazdów w podokręgu Sri Soonthorn w Thalang, gdzie uważa się, że obcokrajowcy podający się za turystów założyli firmy, których nominalnymi udziałowcami są obywatele Tajlandii. Uważa się, że firmy te przekazały później udziały zagranicznym właścicielom i nielegalnie zatrudniały pracowników spoza Tajlandii.

Przedmiotem analizowanej działalności jest wynajem pojazdów i długoterminowy wynajem nieruchomości, a także posiadanie pojazdów i domów. Zarzuca się również, że ci zagraniczni przedsiębiorcy zachęcali przyjaciół i rodzinę do migracji do Tajlandii w celu rozszerzenia swoich przedsięwzięć biznesowych.

Podobne artykuły:

Trzech Rosjan zostało aresztowanych w wypożyczalni pojazdów w Cherng Talay za przestępstwa związane z pozwoleniem na pracę.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.