Podejrzany aresztowany po zadźganiu ogrodnika w Wichit

Phuket-

W Wichit 55-letni podejrzany mężczyzna został zatrzymany w Patong po śmiertelnej bójce, w wyniku której 49-letni mężczyzna został pchnięty nożem.

Według policji w Wichit, jak donosi Phuket Express, do zdarzenia doszło we wtorek, 19 marca, w obozie pracy zlokalizowanym w Soi Thep Anusorn w stanie Wichit. Ofiara, pan Boonkamplan Boonchoo, 49-letni mieszkaniec Sisaket, zmarł w wyniku ran kłutych. Po zdarzeniu podejrzany uciekł z miejsca zdarzenia.

Sąd Prowincji Phuket wydał nakaz aresztowania podejrzanego, zidentyfikowanego jako 55-letni Issara Khunpoechai. Pan Issara, któremu obecnie grożą zarzuty morderstwa, został zatrzymany w czwartek, 21 marca, wzdłuż 50 Years Hill Road w Patong.

Pan Issara przyznał się władzom, że w dniu zdarzenia pił alkohol z panem Boonkamplanem. Wywiązała się kłótnia, która przerodziła się w fizyczną konfrontację. Pan Issara przyznał się, że dwukrotnie uderzył pana Boonkamplana butelką whisky, w wyniku czego pan Boonkamplan upadł na ziemię. W ferworze pan Issara użył rozbitej szklanej butelki, aby zadać panu Boonkamplanowi śmiertelną ranę kłutą.

W Tajlandii kary za morderstwo mogą być surowe. Zgodnie z tajskim prawem każdemu, kto dopuści się morderstwa, grozi kara śmierci lub pozbawienie wolności na okres od 15 do 20 lat. Kara śmierci odbywa się poprzez śmiertelny zastrzyk.

Należy jednak pamiętać, że rzeczywisty wymiar kary może się różnić w zależności od okoliczności przestępstwa i decyzji sądu. Czynniki takie jak premedytacja, okrucieństwo lub status ofiary mogą mieć wpływ na surowość kary.

W przypadku pana Issary Khunpoechai, jeśli zostanie on skazany, potencjalnie mogą mu grozić takie kary, w zależności od ustaleń i decyzji procesu sądowego.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.