Najlepsi gliniarze Tajlandii tymczasowo przeniesieni do biura premiera na czas dochodzenia w sprawie hazardu

Krajowy-

11 marca 00 r. o godzinie 20:2024 premier Tajlandii Srettha Thavisin wezwał Pol. Gen. Torsak Sukvimol, komisarz generalny Królewskiej Policji Tajskiej i Pol. Gen. Surachet Hakparn, zastępca szefa policji krajowej w Izbie Rządowej Tajlandii, aby wyjaśnić konflikt między obiema stronami.

Po spotkaniu z premierem Tajlandii Pol. Gen. Torsak i Pol. Gen. Surachet zorganizował konferencję prasową w Królewskiej Policji Tajskiej w sprawie rzekomego konfliktu między nimi, który wprowadzał opinię publiczną w błąd.

Sprawa sieci gier hazardowych online, w którą rzekomo zaangażowany był Pol. Gen. Surachet i inni wysocy rangą funkcjonariusze zostali przekazani do Biura Krajowej Komisji Antykorupcyjnej w celu dalszego postępowania prawnego, powiedział Pol. Gen. Torsak.

Pol. Gen. Torsak publicznie oświadczył, że nigdy nie miał zamiaru udaremnić Pol. Gen. Suracheta i nie było ku temu powodu. Pol. Gen. Torsak podobno wyraził swoje zaniepokojenie konfliktem, o którym głośno było w mediach społecznościowych. Pozostały mu jedynie 194 dni służby, a w pozostałe dni chciał jak najlepiej wywiązać się ze swoich obowiązków.

Aby zakończyć konflikt, Pol. Gen. Torsak podobno zadzwonił do Pol. Dzisiaj (20 marca) gen. Suracheta spotka się ze Sretthą w celu omówienia tej sprawy.
Pol. Gen. Surachet publicznie oświadczył, że wycofa swoje kroki prawne we wszystkich powiązanych sprawach policyjnych, takich jak zespół policji przeszukujący Pol. Rezydencja gen. Suracheta w dniu 25 września 2023 r.

Zaniechałby wszystkich spraw z udziałem policji, gdyż nie chciał być krytykowany przez tajskiego premiera i społeczeństwo – zauważył Pol. Generał Surachet.
Pol. Gen. Surachet podkreślił, że dzisiejsza konferencja prasowa nie była dramatem mającym na celu oszukanie opinii publicznej.

O godzinie 2:30 Srettha publicznie ujawniła tajskim mediom krajowym, że w związku ze spotkaniem z Pol. Gen. Surachet i Pol. Gen. Torsaka nakazano im tymczasowo pełnić obowiązki przez 60 dni w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Pol. Gen. Kittirat Phanphet, zastępca dowódcy policji, został mianowany pełniącym obowiązki komisarza generalnego Królewskiej Policji Tajskiej.

Srettha stwierdził, że tymczasowe przeniesienie nie miało na celu ukarania Pol. Gen. Surachet i Pol. Gen. Torsak, gdyż wszystko odbyło się w ramach obowiązkowych procedur, a ich pensje pozostały takie same, jak byli jeszcze niewinni chyba że wina zostanie uznana przez sąd tajski.

Wyznaczona została komisja śledcza, która miała zbadać wszystkie konflikty pomiędzy Pol. Gen. Surachet i Pol. Gen. Torsak o upublicznienie negatywnych obrazów, powiedział Srettha.

Przeczytaj poprzedni artykuł o zastępcy szefa policji krajowej Surachecie Hakparnie, w którym jego zespół prawny zaprzecza rzekomemu zaangażowaniu w sieci hazardowe online.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

Zapisz się!
Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.