Rząd udzieli pomocy ofiarom podpaleń na południu

KOMUNIKAT PRASOWY:

Rząd zadeklarował wsparcie i pomoc finansową dla ofiar serii podpaleń, które w ubiegły piątek (23 marca) miały na celu cztery południowe prowincje, wzywając Królewską Policję Tajlandii do przeprowadzenia dokładnego dochodzenia i zapewnienia poszkodowanym odszkodowania.

Próbując zaradzić tej przemocy, premier Srettha Thavisin nawiązała w weekend rozmowy z premierem Malezji Anwarem Ibrahimem, potwierdzając rolę Malezji w mediacji w rozmowach pokojowych z grupami powstańców z południa.

Uważa się, że ataki przeprowadzone w skoordynowany sposób w 44 lokalizacjach stanowią demonstrację siły w obliczu zauważalnego rozluźnienia bezpieczeństwa w południowym regionie Tajlandii. Przemoc zakłóciła spokój podczas Ramadanu, powodując śmierć Birmy w Pattani i doprowadziła do odkrycia ładunku wybuchowego na stacji benzynowej, który został skutecznie zneutralizowany przez jednostkę ds. usuwania amunicji wybuchowej (EOD).

Zastępca gubernatora Yala Anan Bunsamran ogłosił utworzenie wspólnego centrum odszkodowań, którego zadaniem będzie ocena szkód i pomoc poszkodowanym mieszkańcom, chociaż harmonogram tego procesu pozostaje niejasny. W dalszym ciągu wspierając wysiłki naprawcze, Tajska Fundacja Promocji Zdrowia (ThaiHealth) pozyskała dodatkowe fundusze od Banku Światowego, których celem jest zapewnienie ciągłej pomocy społecznościom na dalekim południu Tajlandii.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.