Bandyta aresztowany w Phuket po rzekomym zabiciu dwóch osób

Phuket-

Dokonując znaczącego przełomu, Centralne Biuro Śledcze (CIB) zatrzymało zbiegłego bandytę w Phuket w niedzielę 24 marca 2024 r. Podejrzana, zidentyfikowana jako 32-letnia Thanya „Bom”, została zatrzymana w domu towarowym w Wichit. Miasto Phuket.

Thanya uciekała na podstawie nakazu wydanego 23 marca 2024 r. przez Sąd Prowincjonalny Surat Thani – twierdzi policja w Phuket. Grozi mu poważne zarzuty, w tym morderstwo, nielegalne posiadanie broni palnej i amunicji oraz noszenie broni w miejscach publicznych bez pozwolenia.

Zatrzymanie ma związek z incydentem, który miał miejsce 22 marca 2024 r., kiedy policja Don Sak w Surat Thani została zaalarmowana o śmiertelnej strzelaninie około 200 metrów od ich komisariatu. Sprawa, powiązana z rzekomym sporem dotyczącym nielegalnego handlu narkotykami, wskazuje na Thanyę jako sprawcę – twierdzi policja. Warto zauważyć, że Thanya była wcześniej zamieszana w morderstwo znanej bizneswoman w Surat Thani w 2022 r. i podczas procesu została zwolniona za kaucją.

Po otrzymaniu informacji policja wyśledziła ucieczkę Thanyi do Phuket, co doprowadziło do jego schwytania. Następnie przewieziono go na komisariat policji w Don Sak, gdzie według doniesień zaprzeczył wszelkim stawianym mu zarzutom. Dochodzenie trwa, a władze zagłębiają się w rzekomą działalność przestępczą Thanyi.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.