Najważniejsze historie Phuket z ostatniego tygodnia: 98 wiz cofniętych w ciągu pięciu miesięcy i nie tylko

Poniżej znajduje się nasz cotygodniowy artykuł, w którym przedstawiamy najważniejsze lokalne historie z ostatniego tygodnia w naszym regionie Phuket. Liczba historii zmienia się z tygodnia na tydzień.

Są one wybierane i nadzorowane przez nasz zespół redakcyjny i mają na celu umożliwienie naszym czytelnikom szybkiego „nadrobienia” ważnych historii, które mogli przegapić. Codziennie publikujemy wiele historii i łatwo pogubić się w ważnych wydarzeniach czy zmianach w naszej okolicy. W osobnym artykule robimy podsumowania krajowe, to tylko najlepsze lokalne historie w Phuket.

Nie są one w określonej kolejności ważności, ale z grubsza w kolejności publikacji. Trwają one od poniedziałku 18 marca do niedzieli 24 marca 2024 r.

  1. Wydano nakaz aresztowania Tadżykistanu, który opuścił już Tajlandię z zamiarem morderstwa po tym, jak na farmie konopi w Chalong znaleziono martwego Rosjanina.

Wobec podejrzanego wydano także czerwony alert INTERPOL-u. Przypuszcza się, że morderstwo miało związek ze sporem biznesowym dotyczącym plantacji konopi indyjskich – twierdzi policja w Phuket.

2. Generał Surachet Hakparn, zastępca szefa tajskiej policji, nakazał cofnięcie wiz dwóm Nowozelandczykom zamieszanym w wirusową napaść na tajskiego funkcjonariusza policji i wpisanie ich na czarną listę w Tajlandii.

Podczas zatrzymania obaj mężczyźni rzekomo próbowali przekupić policję.

3. W ciągu ostatnich pięciu miesięcy w Phuket co najmniej 98 wiz zostało cofniętych, a 614 obcokrajowców aresztowano.

Potem rozpoczęły się ostre represje wirusowy incydent rzekomego kopnięcia z udziałem szwajcarskiego emigranta w Pa Klok i trwa nadal dwóch Nowozelandczyków brało udział w wirusowej rzekomej napaści na tajskiego funkcjonariusza policji w Chalong.

4. W Karon aresztowano Brytyjczyka pod zarzutem sprzedaży kokainy i używania metamfetaminy i metamfetaminy krystalicznej.

Pan David został zabrany na komisariat policji w Karon, gdzie usłyszał zarzuty nielegalnego posiadania kokainy z zamiarem sprzedaży oraz używania krystalicznej metamfetaminy i tabletek z metamfetaminą.

5. Egipcjanin zaatakował taksówkarza i uszkodził jego taksówkę w Cherng Talay.

Egipcjanin został zabrany do szpitala na badania psychiczne.

To wszystko na ten tydzień. Bądź bezpieczny!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.