Tajlandia ustala odszkodowania dla ofiar ataków dzikich zwierząt

KOMUNIKAT PRASOWY:

Ministerstwo Zasobów Naturalnych i Środowiska wprowadziło nowe przepisy dotyczące odszkodowań dla ofiar ataków dzikich zwierząt w odpowiedzi na coraz częstsze przypadki z udziałem małp w prowincji Lop Buri.

Pod przewodnictwem Ministra Zasobów Naturalnych i Środowiska Pol Gena Patcharawata Wongsuwona rozporządzenia, które zaczną obowiązywać od soboty (23 marca), przewidują odszkodowania do 100,000 50,000 bahtów w przypadku poważnych obrażeń lub śmierci, 30,000 300 bahtów w przypadku utraty kończyny lub oka oraz limit 180 XNUMX bahtów w przypadku innych obrażeń. Ponadto ofiary mogą otrzymywać codzienne wypłaty w wysokości XNUMX bahtów w okresie rekonwalescencji przez maksymalnie XNUMX dni.

Akcja ma na celu zapewnienie pomocy finansowej osobom dotkniętym spotkaniami z dzikimi zwierzętami, takimi jak małpy, słonie, gaury i niedźwiedzie. Inicjatywa pojawiła się w obliczu rosnących obaw związanych z agresywnymi makakami w Lop Buri, które według doniesień atakują zarówno mieszkańców, jak i turystów, głównie w celu wyrwania jedzenia.

Departament Parków Narodowych, Dzikiej Przyrody i Ochrony Roślin planuje przenieść agresywne małpy z obszarów miejskich Lop Buri do wyznaczonych wybiegów na terenie prowincji i pobliskiego Nakhon Nayok, zauważając, że niedobór pożywienia w sezonie gorącym często wyzwala ich agresywne zachowanie.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.