Tajski sektor prywatny wspiera legalizację kasyn w Tajlandii, aby pobudzić gospodarkę i walczyć z nielegalnym hazardem

Krajowy-

24 marca pan Chris Cherdsuriya, główny doradca zarządu Honor Group, operatora nieruchomości i hoteli z siedzibą w Pattaya, publicznie ujawnił swoje poparcie dla legalizacji kasyn w Tajlandii jako części kompleksów rozrywkowych obejmujących różne działania i usługi.

Wcześniej tajska stała komisja rozważała otwarcie kompleksu rozrywkowego oferującego pełen zakres usług, którego celem byłoby zwalczanie nielegalnego hazardu i pobudzenie gospodarki narodowej. Jeżeli parlament zatwierdzi projekt, zostanie on przekazany tajlandzkiemu gabinetowi do rozpatrzenia zgodnie z procedurami.

Propozycja legalizacji dotyczyła stref wyznaczonych dla kasyn w kompleksach rozrywkowych, które znajdowały się w promieniu 100 kilometrów od lotnisk Don Mueang, lotnisk Suvarnabhumi i lotnisk U-tapao, w 17 prowincjach środkowej i wschodniej Tajlandii, 22 prowincjach głównych atrakcji turystycznych oraz 22 prowincjach. według tajskich mediów ogólnokrajowych na granicy z Tajlandią.

Ponadto zgłoszono, że kompleksy rozrywkowe umożliwią prowadzenie 12 rodzajów działalności, w tym kompleksowych domów towarowych, hoteli pięciogwiazdkowych, restauracji i barów, centrów kongresowych i innych lokalizacji.

Chris publicznie oświadczył, że legalizacja kasyn pobudzi tajską gospodarkę i wygeneruje dochód dla kraju. Uważał, że miasto Pattaya należało do stref, w których mogłyby znajdować się legalne kasyna.

do tego, pan Sophon Phonchokchai, prezes Tajskiego Centrum Badań i Wyceny Nieruchomości, Agencji ds. Nieruchomości Co., Ltd. (AREA), publicznie ujawnił, że rząd Tajlandii w rzeczywistości powinien wspierać legalizację kasyn, ponieważ istniały wiele nielegalnych podziemnych salonów gier hazardowych w Tajlandii. Dodała także wartość gruntów.

Niedawno władze Tajlandii dokonały nalotu na ogromną jaskinię gier hazardowych w Bang Yai w Nonthaburi i schwytano ponad 300 hazardzistów.

Sophon wspomniała, że ​​kasyna w Singapurze podlegają 7% VAT i 17% podatkowi od działalności gospodarczej. Jednakże kasyna w Makau objęte były 35% podatkiem VAT i kolejnym 2-3% odliczanym na usługi społeczne. Rząd mógłby wykorzystać ten ogromny dochód netto, aby pomóc w rozwoju kraju, powiedział Sophon.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

Zapisz się!
Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.