Tajlandia zajmuje drugie miejsce w rankingu najbardziej atrakcyjnych lokalizacji inwestycyjnych w Azji

KOMUNIKAT PRASOWY:

Tajlandia zajmuje drugie miejsce pod względem atrakcyjności inwestycyjnej wśród krajów wschodzących i rozwijających się w Azji.

Według najnowszego indeksu Global Opportunity Index (GOI) 2024 opracowanego przez Milken Institute Tajlandia zajęła drugie miejsce wśród krajów wschodzących i rozwijających się w Azji.

Celem indeksu jest dostarczanie istotnych informacji inwestorom poszukującym możliwości poza swoimi rynkami lokalnymi. Indeks opiera się na 100 wskaźnikach sklasyfikowanych w pięciu kategoriach: Postrzeganie Biznesu, Podstawy Ekonomii, Usługi Finansowe, Ramy Instytucjonalne oraz Międzynarodowe Standardy i Polityka.

Tajlandia zajmuje 21. miejsce w kategorii postrzegania biznesu, 22. w podstawach ekonomii, 29. w usługach finansowych, 51. w ramach ram instytucjonalnych i 68. w międzynarodowych standardach i politykach.

Pięć największych krajów wschodzących i rozwijających się to Malezja, Tajlandia, Chiny, Indonezja i Wietnam.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.