Najpopularniejsze historie z Tajlandii z ostatniego tygodnia: masowy nalot na jaskinię hazardową i nie tylko

Oto przegląd najważniejszych artykułów z KRAJOWEJ Tajlandii, wybranych przez nasz zespół narodowy Pattaya News/TPN, od zeszłego tygodnia, od poniedziałku 18 marca do niedzieli 24 marca 2024 r.

Nie mają one żadnego określonego poziomu ważności, ale są wymienione w kolejności według daty publikacji.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najważniejsze historie!

1. Lider partii Pheu Thai podczas wizyty w Kambodży omawia stosunki tajsko-kambodżańskie i współpracę turystyczną ASEAN.
Pani Paetongtarn Shinawatra, przywódczyni Partii Pheu Thai, skłoniła komitet wykonawczy tej partii do odwiedzenia Kambodży w celu przeprowadzenia rozmów politycznych mających na celu rozwój współpracy między obydwoma krajami.

2. Wicepremier Anutin kieruje masową operacją napadu na jaskinię hazardową w Nonthaburi, w wyniku której schwytano ponad 300 hazardzistów.
Policja skonfiskowała gotówkę i żetony kasynowe o wartości ponad 320 milionów bahtów i ponad 300 milionów bahtów na rachunkach bankowych. Według policji ujęto ponad 300 hazardzistów.

3. Władze Tajlandii ujawniają, że nielegalni imigranci przejmują tajską pracę w obszarach turystycznych
Imigranci rzekomo nielegalnie przejmują pracę Tajów w atrakcjach turystycznych i obszarach handlowych w Bangkoku, Pattaya, Phuket, Chiang Mai i innych lokalizacjach, w związku z czym władze Tajlandii przeprowadziły inspekcję.

4. Najwyżsi gliniarze Tajlandii tymczasowo przeniesieni do biura premiera na czas dochodzenia w sprawie hazardu
Srettha wydał rozkaz tymczasowego przeniesienia Pol. Gen. Surachet i Pol. Gen. Torsak na 60 dni na pełnienie obowiązków w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Pol. Gen. Kittirat Phanphet, zastępca dowódcy policji, został mianowany pełniącym obowiązki komisarza generalnego Królewskiej Policji Tajskiej.

5. Władze Tajlandii ścigają podejrzanych o podpalenie w południowych prowincjach po 45 jednoczesnych atakach
Grupy podejrzanych miały kompleksowe plany i były dobrze przygotowane. Według lokalnych mediów, według lokalnych mediów, po atakach podpaleń w trzech prowincjach jednocześnie rozproszyło się i uciekło ponad 100 osób.

To wszystko na ten tydzień, bądźcie bezpieczni!

Artykuł ten pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie internetowej The TPN National.

Zapisz się!
Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.