Oczekuje się, że polityka bezwizowa spowoduje trzykrotny przyjazd Chińczyków do Tajlandii

KOMUNIKAT PRASOWY:

Pięć biur zagranicznych Urzędu Turystyki Tajlandii (TAT) w Pekinie, Szanghaju, Kunming, Chengdu i Kantonie zebrało dane dotyczące turystyki w wyniku zwolnienia z obowiązku wizowego między Tajlandią a Chinami, które weszło w życie 1 marca 2024 r.

Według danych People's Daily Online, największej chińskiej agencji informacyjnej i strony internetowej Trip.com spodziewać się, że do końca 2024 r. liczba tajlandzkich turystów odwiedzających Chiny może się podwoić, a chińskich turystów przybywających do Tajlandii – potroić. Prognozę porównuje się z rokiem 2019, poprzedzającym Covid-19.

Ponadto chińskie biuro podróży Ctrip poinformowało, że od 1 marca liczba chińskich turystów kupujących wycieczki do Tajlandii wzrosła o 30%, podczas gdy liczba Tajów podróżujących do Chin wzrosła ponad trzykrotnie.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.