Tajlandia przygotowuje się na falę upałów w obliczu rosnącego poziomu zanieczyszczenia powietrza 

KOMUNIKAT PRASOWY:

Tajski Departament Meteorologii (TMD) wydał ostrzeżenie dla mieszkańców, szczególnie w północnych częściach Tajlandii, aby przygotowali się na gwałtowny wzrost temperatur, który będzie miał miejsce od końca marca do początku kwietnia.

Dyrektor Działu Obserwacyjnego TMD, Somkuan Tonjan, powiedział, że chociaż w północno-wschodnich, środkowych i wschodnich regionach Tajlandii do czwartku (28 marca) wystąpią pewne opady deszczu z powodu południowych wiatrów, na północy przewidywany jest dalszy wzrost temperatur w okresie od 30 marca do 3 kwietnia Ta zmiana pogody prawdopodobnie doprowadzi do wzrostu niektórych problemów zdrowotnych wśród ludności.

Z drugiej strony prognozuje się, że w południowym regionie Tajlandii będą występowały ciągłe opady deszczu, przypisywane wiatrom wschodnim, choć w tym okresie nie należy spodziewać się żadnych znaczących warunków wietrznych.

Ze względu na rosnące obawy dotyczące środowiska kilka prowincji na północy i północnym wschodzie zmaga się obecnie z niebezpiecznym poziomem substancji zanieczyszczających PM2.5. W szczególności Chiang Mai zostało uznane za piąte pod względem jakości powietrza na świecie, odnotowując w poniedziałek wskaźnik jakości powietrza na poziomie 162.

Centrum komunikacyjne Ministerstwa Zasobów Naturalnych i Środowiska dotyczące rozwiązań w zakresie zanieczyszczenia powietrza poinformowało, że w 26 prowincjach, głównie na obszarach północnych i północno-wschodnich, zaobserwowano stężenia PM2.5 przekraczające próg 37.5 mikrograma na metr sześcienny (μg/m2.5). Tymczasem Region Metropolitalny Bangkoku (BMR) odnotował stosunkowo lepszą jakość powietrza, przy poziomach PM16.6 wahających się od 32.8 do XNUMX μg/mXNUMX.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.