Tajski parlament uchwalił ustawę o równości małżeńskiej osunięciem się ziemi, torując drogę legalnym małżeństwom osób tej samej płci w Tajlandii

Krajowy —

Tajski parlament większością głosów przyjął ustawę legalizującą małżeństwa osób tej samej płci.

W środę 27 marca 2024 r. Izba Reprezentantów większością 399 do 10 głosowała za „Ustawą o równości małżeństw”, przy dwóch osobach wstrzymających się od głosu i trzech wstrzymających się od głosu.

Ustawodawstwo zmieniające Kodeks cywilny i handlowy umożliwia zawieranie małżeństw przez osoby każdej płci. Wcześniej Tajlandia uznawała wyłącznie małżeństwa między mężczyznami i kobietami. Co więcej, ustawodawstwo podniosło także wiek zawarcia małżeństwa z 17 do 18 lat, a małżonków tej samej płci uznało za „krewnych pierwszego stopnia”, przyznając im prawa i obowiązki równoważne rodzicom.

To postępowe posunięcie sprawia, że ​​Tajlandia jest pierwszym krajem Azji Południowo-Wschodniej i trzecim w Azji, który uznaje związki osób tej samej płci. Oznacza to również znaczącą zmianę w zakresie praw osób LGBTQ+ w kraju i szerzej rozumianym regionie.

Będzie to wymagało zgody Senatu, który ze względu na przytłaczającą aprobatę wielu linii partyjnych nie może zawetować ustawy, ale może zażądać poprawek. Powszechnie oczekuje się, że zatwierdzą projekt ustawy na podstawie oświadczeń obecnych senatorów.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.
-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/