Nielegalni pracownicy Birmy aresztowani na budowach w Thalang

Thalang, Phuket-

W środę 27 marca władze aresztowały dwóch nielegalnych pracowników Birmy podczas kontroli na placach budowy w dystrykcie Sri Soonthorn.

Biuro administracyjne prowincji Phuket przeprowadziło kontrole na czterech placach budowy w obszarach Baan Ya i Baan Bang Jo w godzinach od 9:00 do południa. Łącznie skontrolowano 154 dokumenty dotyczące pracowników migrujących.

Dwie osoby uznane za nielegalne to jedna przebywająca w kraju bez odpowiedniego zezwolenia i druga, która pracowała bez niezbędnych zezwoleń. Dodatkowo pracodawca został obciążony karą za zatrudnienie pracownika bez legalnego zezwolenia na pracę. Jednak szczegółowe informacje na temat pracodawcy, pracowników i placów budowy nie zostały ujawnione przez odpowiednich urzędników Thalang.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.