Mężczyzna aresztowany po zadźganiu barmana w Phuket

Phuket – W wyniku tragicznego zdarzenia w pobliżu Starego Miasta w Phuket aresztowano mężczyznę, który śmiertelnie dźgnął barmana przed barem. Policja miasta Phuket otrzymała zgłoszenie o zdarzeniu o 4:30 rano w czwartek (28 marca). Do sprzeczki doszło w niezidentyfikowanym barze i restauracji zlokalizowanych przy Takua Pa Road w poddzielnicy Talad Nuea w pobliżu Starego Miasta w Phuket.

Ofiara, pan Manoch Kamkaew, lat 31, odniósł poważne obrażenia w wyniku trzech ran kłutych. Pomimo przewiezienia do pobliskiego szpitala, tragicznie stwierdzono zgon Manocha.

Tego samego dnia policja Regionu 8 zatrzymała w Trang głównego podejrzanego, pana Apisita Eiamaksorna, którego wiek nie został ujawniony. Podczas zatrzymania władze zabezpieczyły nóż, który pan Apisit rzekomo ukrył w mieszkaniu niezidentyfikowanego przyjaciela.

Według doniesień pan Apisit jechał na motocyklu, gdy grupa pracowników restauracji dała mu znak, aby się zatrzymał. Wdał się w rozmowę z niezidentyfikowanym mężczyzną, który okazał się byłym chłopakiem jego dziewczyny. Pan Manoch, pracownik restauracji, interweniował, aby zapobiec kłótni. Następnie pan Manoch rzekomo uderzył butelką w głowę pana Apisita. Według Apisita, w ramach samoobrony pan Apisit nieumyślnie użył noża, co zakończyło się śmiercią.

Policja miasta Phuket oskarżyła pana Apisita o napaść powodującą śmierć i noszenie noża w miejscu publicznym bez uzasadnionego powodu. Apisit przyznał się do dźgnięcia Manocha, ale nadal utrzymuje, że zrobił to w samoobronie, a sprawę prawdopodobnie rozstrzygnie sędzia tajskiego sądu. Przeglądowi poddane zostanie także CCTV.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.