Ministerstwo Kultury ujawniło plany wpisania Songkran na listę UNESCO

KOMUNIKAT PRASOWY:

Ministerstwo Kultury ujawniło plany tegorocznego festiwalu Songkran w związku z uznaniem Songkran przez UNESCO za ważne światowe dziedzictwo kulturowe. Ogłoszony podczas niedawnej konferencji prasowej w Tajlandzkim Centrum Kultury festiwal pod hasłem „Niematerialne dziedzictwo kulturowe ludzkości” ma na celu zaprezentowanie tradycji tajskiego Nowego Roku, wzmocnienie turystyki kulturalnej i stymulowanie rozwoju gospodarczego poprzez wydarzenia społeczne.

Według Ministra Kultury Sermsaka Pongpanicha tegoroczny festiwal wyróżnia się obecnością Anntonii Porsild, pierwszej wicemiss Universe 2023, jako ambasadorką Songkran i prezentacją piosenek Songkran w różnych językach. Uroczystości planowane są w całej Tajlandii, w tym w Bangkoku i prowincjach takich jak Chiang Mai, Khon Kaen, Samut Prakan, Chonburi i Phuket. Każda lokalizacja będzie oferować wyjątkowe atrakcje, od tradycyjnych rytuałów po festiwale muzyki współczesnej, prezentując różnorodność uroczystości Songkran.

Ministerstwo Kultury organizuje także wydarzenia publiczne, takie jak ogólnokrajowa ceremonia błogosławieństwa artystów, wystawa poświęcona Songkran jako niematerialnemu dziedzictwu kulturowemu oraz tradycyjny festiwal w Wat Suthat Thepwararam w Bangkoku. Wydarzenia te angażują społeczeństwo w zachowanie tradycji Songkran i pogłębiają uznanie dla jego znaczenia kulturowego.

Ponieważ festiwal Songkran jest kluczowym momentem celebrowania tajskich tradycji, Ministerstwo Kultury zaprasza wszystkich do wzięcia udziału w uroczystościach, wyrażając gotowość zapewnienia ciepłego powitania wszystkim Tajlandczykom i gościom z całego świata.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

 

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.