Nastolatek aresztowany po incydencie postrzałowym w Kathu na Phuket

Kathu, Tajlandia – Władze zatrzymały 17-letniego nastolatka po rzekomym oddaniu strzału do 16-letniego nastolatka w mieście Kathu. Do zdarzenia doszło w środę, 27 marca.

Według raportów policyjnych policja w Kathu otrzymała powiadomienie ze szpitala Patong o godzinie 3:27 o zdarzeniu. Ranny nastolatek, którego nazwisko zostało ukryte ze względu na wiek, odniósł ranę postrzałową ramienia. Opowiedział policji, że on i jego przyjaciele jechali motocyklem wzdłuż drogi Kathu – Na Koh, kiedy podjechał do nich pick-up. Nagle padły strzały w ich stronę.

Pomimo obrażeń 16-latek zdecydował się wrócić do domu, zamiast szukać natychmiastowej pomocy lekarskiej. Dopiero gdy matka zauważyła jego stan, zabrano go do szpitala na leczenie.

Dochodzenie szybko postępowało, po zapoznaniu się władz z nagraniami CCTV z miejsca zdarzenia. Jeszcze tego samego dnia udało im się zidentyfikować podejrzanego: 17-letniego nastolatka, którego nazwisko zastrzeżono ze względu na jego nieletni. Po zatrzymaniu go policja zabezpieczyła ręcznie wykonany pistolet wraz z pięcioma nabojami.

Podejrzany twierdził, że 16-letni nastolatek rzekomo groził mu przed incydentem, co skłoniło go do kontynuowania pościgu i otwarcia ognia. Policja kontynuuje obecnie dochodzenie w celu ustalenia odpowiednich działań prawnych.

W miarę rozwoju sprawy system prawny określi konsekwencje dla oskarżonego nastolatka. Oczekuje się, że poszkodowana ofiara w pełni wyzdrowieje, jednak emocjonalne skutki zdarzenia mogą utrzymywać się przez jakiś czas.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.