Premier Tajlandii poparł pomysł utworzenia kompleksów rozrywkowych z kasynami

KOMUNIKAT PRASOWY:

Premier Srettha Thavisin podobno poparła pomysł utworzenia w Tajlandii kompleksów rozrywkowych z kasynami, podkreślając potencjał przekształcenia nielegalnej działalności hazardowej w podmioty regulowane, które przyczyniają się do dochodów państwa.

Propozycja pojawiła się po zatwierdzeniu przez Izbę Reprezentantów raportu wykonalności na ten temat. Premier odniósł się wcześniej do obaw związanych z możliwymi konsekwencjami społecznymi, podkreślając, że rygorystyczne regulacje i nadzór ze strony agencji bezpieczeństwa, a także lokalnych urzędników, złagodzą negatywne skutki.

Wiceminister finansów Julapun Amornvivat szczegółowo opisał korzyści gospodarcze zidentyfikowane w badaniu, takie jak tworzenie miejsc pracy, rozwój turystyki i ograniczenie nielegalnej działalności hazardowej. Zalecenie obejmuje wsparcie prawne dla tych kompleksów, które mają obejmować hotele, centra handlowe i parki rozrywki, z których każdy wymaga inwestycji o wartości co najmniej 100 miliardów bahtów. Pierwotny kompleks proponowany jest dla Wschodniego Korytarza Gospodarczego (EWG), z możliwością rozbudowy w oparciu o jego sukces.

Komisja zbadała także ramy regulacyjne inspirowane Singapurem i USA, aby zapewnić odpowiedzialne działanie. Część dochodów wesprze fundusz poświęcony łagodzeniu negatywnych skutków hazardu. Studium trafia teraz do gabinetu do dalszych obrad, z możliwością szerszych konsultacji przed podjęciem jakichkolwiek działań legislacyjnych.

W związku z tymi wydarzeniami sieci społeczeństwa obywatelskiego z 16 prowincji wyraziły swój sprzeciw, powołując się na obawy związane z kwestiami społecznymi, takimi jak zakłócenia porządku rodzinnego i uzależnienie od hazardu.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.