Ujawnienie głównego oszustwa w call center w Nakhon Si Thammarat

Nakhon Si Thammarat, Tajlandia – Znaczący przełom nastąpił, gdy władze zatrzymały w Nakhon Si Thammarat łącznie 55 Chińczyków i 35 Tajów. Aresztowań dokonano w związku z zakrojonym na szeroką skalę oszustwem związanym z call center, które miało miejsce w regionie.

Śledztwo

Biuro Dochodzeniowe ds. Cyberprzestępczości otrzymało kluczowe informacje na temat nielegalnych działań i szybko skoordynowało działania z lokalnymi organami ścigania. Punktem kulminacyjnym tych wspólnych wysiłków była seria nalotów w dystrykcie Chawang, których celem było wiele lokalizacji podejrzanych o udział w oszustwie.

Miejsca napadu

W trakcie tej operacji władze dokonały nalotu na osiem konkretnych miejsc:

1. Hotel: Dochodzenie doprowadziło ich do hotelu, w którym podejrzani rzekomo prowadzili oszukańcze działania.
2. Budynki komercyjne: celem było także kilka budynków komercyjnych, które uważano za centra oszustw.
3. Domy: Przeszukano nieruchomości mieszkalne, odkrywając dowody związane z działalnością przestępczą.
4. Magazyn: Wśród nalotów znalazł się magazyn, który prawdopodobnie służył jako centralny punkt operacji oszustw.

Dzielnica Chandee

Godnym uwagi szczegółem jest to, że wszystkie te docelowe miejsca znajdowały się w podokręgu Chandee, obszarze na obrzeżach miasta Nakhon Si Thammarat. Chandee słynie ze zróżnicowanej populacji, obejmującej mieszkańców Tajlandii i Chin, i jest siedzibą wielu firm.

Zajęte przedmioty

Podczas nalotów władze dokonały znacznych konfiskat:

– Komputery: w sumie skonfiskowano 228 komputerów, prawdopodobnie wykorzystywanych do prowadzenia działalności call center.
– Telefony komórkowe: odzyskano 1,037 telefonów komórkowych, które prawdopodobnie zawierały kluczowe dowody.
– Karty SIM: Znaleziono 521 kart SIM do telefonów komórkowych, co świadczy o skali działania.
– Księgi bankowe: skonfiskowano 80 książeczek bankowych, które mogą być powiązane z transakcjami finansowymi.
– Broń palna: wykryto broń, co wzbudziło obawy co do działalności grupy przestępczej.
– Pozycje związane z niezapłaconymi podatkami: Podejrzani posiadali także przedmioty związane z niezapłaconymi podatkami.

Opłaty i skutki prawne

Zatrzymanym osobom postawiono szereg zarzutów, w tym naruszenie ustawy o imigracji, ustawy o ceł oraz przynależność do tajnej grupy o nielegalnych zamiarach. Trwa postępowanie sądowe, a podejrzani zostaną pociągnięci do odpowiedzialności za swoje czyny.

Czujność społeczna

Ta udana operacja podkreśla znaczenie czujności i współpracy społeczności w zwalczaniu takich oszustw. Władze zachęcają mieszkańców do niezwłocznego zgłaszania wszelkich podejrzanych działań, dbając o bezpieczeństwo i ochronę regionu.

W toku dochodzenia nadal skupiamy się na rozbijaniu siatek przestępczych i ochronie społeczeństwa przed oszukańczymi programami.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.