Oczekuje się, że przedłużony Songkran pobudzi boom turystyczny

KOMUNIKAT PRASOWY:

Oczekuje się, że festiwal Songkran w 2024 r., obchodzony w tym roku w całej Tajlandii przez dłuższy okres 21 dni, przyniesie znaczne dochody z turystyki krajowej w wysokości 52.5 miliarda bahtów, a Urząd Turystyki Tajlandii (TAT) wyróżni prowincje na wschodzie jako najważniejsze zarabiający.

TAT twierdzi, że dwutygodniowe obchody, które odbędą się w dniach 1–21 kwietnia, zwiększą dochody z turystyki w obliczu stagnacji krajowej konsumpcji, znacznie zwiększając się z 13 miliardów bahtów zebranych podczas tradycyjnych pięciodniowych obchodów w 2023 r. oczekuje się, że w całym kraju osiągnie 78%, dzięki dużej liczbie rezerwacji w lokalizacjach nadmorskich, zarówno na wschodzie, jak i na południu.

Gubernator TAT Thapanee Kiatphaibool poinformował, że festiwal może spowodować aż 15 milionów wyjazdów lokalnych, co stanowi znaczny wzrost w porównaniu z 3.8 milionami z poprzedniego roku w tym samym okresie. Przewiduje się, że najwięcej lokalnych turystów odwiedzi północno-wschodnia część kraju, a tuż za nią plasują się region centralny i wschodni. Niemniej jednak prognozuje się, że największe dochody zgarną prowincje wschodnie, następnie Bangkok, a następnie północ, podczas gdy prowincje południowe, zwykle preferowane przez turystów zagranicznych, mają zarobić 7.7 miliarda bahtów z lokalnej turystyki.

W tym roku TAT przedstawia sześć miejsc, w których odbędą się obchody Songkran, w tym Bangkok i Chiang Mai. Oczekuje się, że północne miasto przewodzi grupie w przyciąganiu większości lokalnych turystów pomimo obecnej walki z zanieczyszczeniem powietrza.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.