Najważniejsze historie z Phuket z ostatniego tygodnia: ciąg dalszy represji wobec cudzoziemców łamiących prawo i nie tylko

Poniżej znajduje się nasz cotygodniowy artykuł, w którym przedstawiamy najważniejsze lokalne historie z ostatniego tygodnia w naszym regionie Phuket. Liczba historii zmienia się z tygodnia na tydzień.

Są one wybierane i nadzorowane przez nasz zespół redakcyjny i mają na celu umożliwienie naszym czytelnikom szybkiego „nadrobienia” ważnych historii, które mogli przegapić. Codziennie publikujemy wiele historii i łatwo pogubić się w ważnych wydarzeniach czy zmianach w naszej okolicy. W osobnym artykule robimy podsumowania krajowe, to tylko najlepsze lokalne historie w Phuket.

Nie są one w określonej kolejności ważności, ale z grubsza w kolejności publikacji. Trwają one od poniedziałku 25 marca do niedzieli 31 marca 2024 r.

  1. W poniedziałek 25 marca w Patongu zatrzymano dwóch obywateli Rosji pod zarzutem wandalizmu polegającego na malowaniu natryskowym.

Świadkowie widzieli, jak dwóch mężczyzn niszczyło chodnik i znak restauracji przy Phra Baramee Road z literami „HRDSRT”, a następnie szybko opuściło miejsce zdarzenia.

2. W czwartek (28 marca) w Patongu aresztowano Irańczyka i Hindusa za jazdę pod wpływem alkoholuth).

Dwóch cudzoziemców aresztowanych na punkcie kontrolnym zostało zidentyfikowanych jedynie jako Yousefi, lat 37, obywatel Iranu i Nikhil, lat 35, obywatel Indii.

3. W tym tygodniu w mediach społecznościowych pojawiło się wideo przedstawiające azjatycką turystkę oddającą mocz na słynnej Bangla Road.

Świadek nagrania wideo i zdarzenia podobno powiedział, że zagraniczna turystka jest Japonką, ale w chwili publikacji prasy nie zostało to potwierdzone.

4. Karon – Nietrzeźwy Rosjanin zwrócił uwagę policji w Karonie ze względu na swoje zakłócające spokój zachowanie przed hotelem. Policja przybyła na miejsce po otrzymaniu zgłoszenia we wtorek, 26 marca, tuż przed północą.

Wideo od tego czasu stało się wirusowe w mediach społecznościowych.

5. W ubiegły weekend Wydział ds. Zwalczania Handlu Ludźmi (ATPD) przeprowadził nalot na karaoke w podokręgu Rassada w mieście Phuket, gdzie według doniesień odkrył 13 i 14-letnie dzieci wykorzystywane seksualnie w celach komercyjnych.

Ofiary wykorzystywania seksualnego dzieci zostaną zabrane do organizacji specjalnych, które zapewnią im pomoc, twierdzi ATPD.

To wszystko na ten tydzień. Bądź bezpieczny!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.