Najpopularniejsze historie Tajlandii z ostatniego tygodnia: zalegalizowanie małżeństw osób tej samej płci i nie tylko

Oto przegląd najważniejszych artykułów z KRAJOWEJ Tajlandii, wybranych przez nasz zespół narodowy Pattaya News/TPN, od zeszłego tygodnia, od poniedziałku 25 marca do niedzieli 31 marca 2024 r.

Nie mają one żadnego określonego poziomu ważności, ale są wymienione w kolejności według daty publikacji.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najważniejsze historie!

  1. Były małżonek śmiertelnie postrzelił się na oczach swojej byłej żony, która jest lekarzem, w szpitalu w dzielnicy Chokchai 4 w Bangkoku w poniedziałek 25 marca 2024 r.

Według doniesień lekarz badał pacjentkę w swoim gabinecie, kiedy jej były mąż postrzelił się w okolicę klatki piersiowej, odniósł poważne obrażenia i wkrótce potem zmarł.

2. Pan Chris Cherdsuriya, główny doradca zarządu Honor Group, operatora nieruchomości i hoteli z siedzibą w Pattaya, publicznie ujawnił swoje wsparcie dla legalizacji kasyn w Tajlandii jako części kompleksów rozrywkowych obejmujących różne działania i usługi.

Tajska Izba Parlamentu głosowała większością 253 do 0, przy 4 głosach wstrzymujących się, za zgodą na obrady w sprawie studium dotyczącego otwarcia kompleksu rozrywkowego, który obejmowałby legalne kasyno, w celu zwalczania nielegalnego hazardu i pobudzenia gospodarki narodowej.

Wszelkie ostateczne decyzje zajmą jednak trochę czasu.

3. Tajski Departament Meteorologii (TMD) wydał ostrzeżenie dla mieszkańców, szczególnie w północnych częściach Tajlandii, aby przygotowali się na gwałtowny wzrost temperatur, który będzie miał miejsce od końca marca do początku kwietnia.

Kolejny wzrost temperatur przewidywany jest na północy kraju w okresie od 30 marca do 3 kwietnia.

4. Tajski parlament większością głosów przyjął ustawę legalizującą małżeństwa osób tej samej płci.

Ustawodawstwo zmieniające Kodeks cywilny i handlowy umożliwia zawieranie małżeństw przez osoby każdej płci.

5. Tajskie media krajowe podały, że rząd Tajlandii zatwierdził pięć ustaw zmieniających ustawę o kontroli napojów alkoholowych. Proponowane zmiany obejmowały wydłużenie godzin sprzedaży i umożliwienie większej elastyczności reklamom.

Rząd Tajlandii podkreślił znaczenie promowania wzrostu gospodarczego i turystyki poprzez łagodniejsze przepisy dotyczące alkoholu, przy jednoczesnej ochronie zdrowia publicznego.

To wszystko na ten tydzień, bądźcie bezpieczni!

Oryginalna wersja tego artykułu ukazała się na naszej siostrzanej stronie internetowej The TPN National News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.