108 osób przeżyło pożar promu w pobliżu wyspy Koh Tao w Tajlandii – WIDEO

Surat Thani, Tajlandia – W czwartek 4 kwietnia 2024 r. prom przewożący 97 pasażerów z Tajlandii i zagranicy oraz 11 członków załogi łodzi zapalił się w pobliżu Turtle Island (Koh Tao) w dystrykcie Koh Pha Ngan. Do zdarzenia doszło w godzinach porannych, co spowodowało szybką reakcję odpowiednich władz, ratowników i operatorów łodzi.

Biuro morskie Surat Thani otrzymało powiadomienie o sytuacji awaryjnej o godzinie 7:00 w podokręgu Koh Tao. Gdy ogień objął statek, niektórzy pasażerowie zmuszeni byli wskoczyć do wody. Na szczęście udało się uratować wszystkie 108 osób na pokładzie.

Podczas tego wstrząsającego doświadczenia kilku pasażerów odniosło drobne obrażenia i trudności w oddychaniu w wyniku wdychania dymu. Ogień udało się opanować o godzinie 8:20, ale nie obyło się bez uszkodzeń niektórych pojazdów na promie. Ze wstępnych dochodzeń wynika, że ​​pożar powstał w maszynowni promu.

Nieszczęsny prom wypłynął z molo w Surat Thani poprzedniej nocy i wypłynął o 11:00. Rano, gdy zbliżał się do celu w pobliżu innego molo, doszło do tragicznego pożaru.

Władze dokładnie badają przyczyny zdarzenia, aby zapobiec podobnym wypadkom w przyszłości. Bezpieczeństwo i dobro pasażerów pozostaje najwyższym priorytetem władz morskich w regionie.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.