Dwóch nielegalnych rosyjskich przewodników aresztowanych w Rawai i Karon

Phuket -

W środę (3 kwietnia) aresztowano dwóch nielegalnych rosyjskich przewodników wycieczek – mężczyzn i kobiety – w Rawai i Karonrd).

Policja turystyczna w Phuket powiedziała Phuket Express, że najpierw aresztowała podejrzanego, zidentyfikowanego jedynie jako pan IURII, lat 37, obywatel Rosji, na parkingu na przylądku Phrom Thep w Rawai. Funkcjonariusze ruszyli za panem IURII po tym, jak jeden z funkcjonariuszy policji turystycznej zauważył podejrzanego, który najwyraźniej prowadził grupę około ośmiu zagranicznych turystów podróżujących minivanem z punktu widokowego Karon do przylądka Phrom Thep. Został zabrany na komisariat policji w Chalong, ponieważ nie mógł przedstawić pozwolenia na pracę ani wizy na pracę.

Następnie funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego, zidentyfikowanego jedynie jako stwardnienie rozsiane. ULIIA, 21 lat, obywatelka Rosji, przy Wielkim Buddzie w Phuket (Phra Phuttha Ming Mongkhon Ek Nakkhiri) na wzgórzu Nakkerd w Karon. Funkcjonariusze podążali za MS. ULIIA po tym, jak zauważyła ją pracującą w pobliżu obozu słoni w Chalong z 18 zagranicznymi turystami podróżującymi dwoma minivanami do Wielkiego Buddy w Phuket. Została zabrana na komisariat policji w Karon, ponieważ również nie była w stanie przedstawić odpowiedniej dokumentacji.

Grożą im zarzuty o bycie nielegalnym przewodnikiem wycieczek, a także o bycie obcokrajowcem wykonującym pracę chronioną (przewodnik wycieczek). „Phuket Express” zauważa, że ​​przewodnicy wycieczek są w Tajlandii zajęciem chronionym i że obcokrajowcy w przypadku tej pracy nie mają możliwości uzyskania pozwoleń na pracę ani wiz.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.