Minister Varawut broni sposobu użytkowania gruntów przez tajlandzką marynarkę wojenną w Phuket

KOMUNIKAT PRASOWY:

Podczas niedawnej debaty ogólnej bez głosowania Partia Ruch Naprzód skrytykowała siły zbrojne za nadmierne użytkowanie gruntów.

Partia podkreśliła, że ​​ponad 9,276 działek objętych modelowym projektem Nong Wua So zostało wydzierżawionych społeczeństwu. Rozwiązanie to wywołało niezadowolenie mieszkańców, którzy już wcześniej otrzymali prawo do użytkowania gruntu. Ponadto partia oskarżyła armię o wykorzystywanie zastrzeżonych obszarów leśnych do budowy budynków mieszkalnych i obiektów użyteczności publicznej, co obejmuje projekty Królewskiej Marynarki Wojennej Tajlandii w Phuket i Sattahip.

Opozycja podkreśliła, że ​​niektóre projekty wojskowe w niewłaściwy sposób wykorzystują zarezerwowane lasy lub grunty publiczne, konkurując z sektorem prywatnym w takich obszarach, jak wytwarzanie energii elektrycznej i wydobycie kamienia. Zasugerowali także, że Królewska Marynarka Wojenna Tajlandii planuje w przyszłości budowę kompleksu rozrywkowego, w którym potencjalnie znajdzie się kasyno.

W obronie Varawut Silpa-archa, Minister Rozwoju Społecznego i Bezpieczeństwa Ludzkiego, wyjaśnił sposób użytkowania gruntów w Phuket przez Królewską Marynarkę Wojenną Tajlandii. Stwierdził, że użytkowanie miało na celu ochronę i rozwój zgodnie z potrzebami społeczności, zaprzeczając wszelkim zaniedbaniom dotyczącym ingerencji w lasy.

Debata ta podkreśla ciągłe napięcie między użytkowaniem gruntów wojskowych a prawami i potrzebami cywilnymi, podkreślając znaczenie przejrzystości i odpowiedzialności w zagospodarowaniu terenu. Dyskusja w dalszym ciągu zwraca uwagę na potrzebę uważnego monitorowania i oceny polityk rządowych i wojskowych w zakresie użytkowania gruntów.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.