Premier odbył wizytę kontrolną na Koh Samui, której tematem była rozwój infrastruktury

KOMUNIKAT PRASOWY:

Premier Srettha Thavisin wraz z kluczowymi urzędnikami rządowymi przeprowadził dziś (7 kwietnia) wizytę kontrolną na Koh Samui w Surat Thani, koncentrując się na rozwoju infrastruktury i zajęciu się lokalnymi wyzwaniami. Głównym punktem wizyty była inspekcja trwającej budowy dużego terminalu wycieczkowego w Laem Hin Khom, który ma wesprzeć turystykę i przyjąć duże statki wycieczkowe, poprawiając łączność wyspy i perspektywy gospodarcze.

Chcąc ulepszyć lokalną infrastrukturę, premier zaproponował dodanie lotniska dla wodnosamolotów w celu dalszej poprawy dostępności do Koh Samui, Koh Tao i Koh Phangan, zobowiązując się do wszechstronnego wsparcia w urzeczywistnieniu tych projektów. Oczekuje się, że zmiany te posłużą jako prezent transformacyjny dla mieszkańców wyspy, pobudząc turystykę i zapewniając nowe możliwości gospodarcze.

Kontrola wykazała potencjał terminalu dla statków wycieczkowych w zakresie zwiększenia liczby przyjazdów turystów, gdyż obiekty zaprojektowano tak, aby mogło przyjąć do 180,000 8.5 gości rocznie. Ambitny projekt ma na celu przedefiniowanie krajobrazu turystycznego Koh Samui, a przewidywane dochody wyniosą ponad 30 miliarda bahtów w ciągu XNUMX lat, co będzie stanowić kamień milowy w rozwoju wyspy.

Odnosząc się do innego krytycznego problemu, Srettha przewodniczył dyskusji na miejscu dotyczącej kwestii gospodarki odpadami na tym obszarze, koncentrując się na bezpośrednim wyzwaniu, jakim jest uporanie się ze 150,000 XNUMX ton zaległych odpadów. Planując zwiększenie wydajności lokalnych zakładów gospodarowania odpadami, premier wyraził swoje zaangażowanie w zrównoważone praktyki środowiskowe, aby sprostać rosnącym potrzebom wyspy w zakresie gospodarki odpadami w obliczu rosnącej liczby turystów.

Srettha wcześniej znalazła czas, aby odwiedzić farmę durianów zarządzaną przez Chainaronga Thongsuka. Wyjazd skupiał się na postępie w rolnictwie i wzmocnieniu sieci wsparcia dla lokalnych rolników, a jego celem było zwiększenie odporności i zrównoważonego charakteru obszarów rolniczych wyspy.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.