Dwóch poszukiwanych podejrzanych oskarżonych o kradzież urządzeń elektronicznych na kwotę ponad miliona bahtów aresztowano w Phuket

Phuket -

Poszukiwani podejrzani w Phetchaburi zostali aresztowani w Phuket po rzekomej kradzieży ponad 40 telefonów komórkowych i tabletów o wartości miliona bahtów.

Policja Regionu 8 poinformowała „Phuket Express” w niedzielę (7 kwietnia).th), że zostali powiadomieni przez policję w Phetchaburi, że poszukiwani podejrzani objęci nakazami aresztowania wydanymi przez Sąd Prowincji Phetchaburi za nocną kradzież uciekli do Phuket.

Policja aresztowała 26-letnią Manlikę Chumraksę z Prachuap Khiri Khan i 27-letniego Are Ree Phattharachockchai z Ratchaburi w sklepie telefonicznym w Tesco Lotus w Rassada w mieście Phuket.

Pani Manlika rzekomo ukradła telefony komórkowe i tablety w Phetchaburi. Następnie sprzedała 45 takich przedmiotów o wartości miliona bahtów w sklepach telefonicznych w Phuket. Według doniesień pani Manlika przyznała się na policji, że potrzebuje pieniędzy na spłatę wcześniejszych długów. Obaj podejrzani zostaną zabrani z powrotem do Phetchaburi w celu podjęcia dalszych kroków prawnych.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.